איך לאמן חתול?

בוא נאמר, חתול לא מחנך את עצמו כמו כלב. תידרש הרבה פסיכולוגיה וסבלנות כדי להשיג כל תוצאה. ומעל לכל, אל תשכחו לכבד תמיד את טבעו של החתול, שהוא בעצם חיה מיניאטורית, אחרת תרגיז אותו ולא תמצא שוב מקום בליבו.

אם אתם לא רוצים שהחתול שלכם יפתח הרגלים רעים, יש צורך לגרום לו להבין כבר מגיל צעיר אילו כללים קבעתם בבית. להלן הכללים הבסיסיים שיש לפעול לפיהם:

1. הדרכת שירותים

בדרך כלל, חתלתול נקי מיד. אבל יכול לקרות שמקרים קטנים מתרחשים, במיוחד עבור חתולים שנקרעו מאמם מוקדם מדי ועדיין לא נגמלו. בכל המקרים, לשמור על ארגז החול של החתול שלך נקי והניח במקום שקט ומבודד, רחוק מקערות האוכל וממקום השינה שלו.

אם אתה תופס את החתול שלך בתהליך של שוכח את עצמו על השטיח שלך, הרם את קולך על ידי אמירת "לא" בתקיפות לשאת אותו לארגז החול שלו. לעומת זאת, אם אתה תופס אותו עושה את העסק שלו במקום הנכון, לתגמל אותו במכות גדולות של ברכות, ליטופים ומטעמים.

חול חתולים
קרדיטים: iStock

בנוסף, ייתכן שהמלטה שנבחרה אינה מתאימה לכדור השיער שלך ולכן יהיה צורך לשנות אותה. כדי לגלות איזו המלטה לבחור, קרא את המאמר שלנו בנושא!

2. שריטות ועקיצות

גם אם החתול שלך הוא החיות המתוק ביותר, זה יכול לקרות, במהלך משחק למשל, שהוא שורט או נושך אותך. במקרה הזה, להפסיק לשחק מיד ולהגיד "לא" במבט כועס. אם הוא מתחיל שוב, חזור על הפעולה. בכל מקרה, זהאין טעם להתווכח באלימות ואף פחות להכות אותו. אכן, החתול אינו מבין את מושג העונש. הוא יראה בך רק אדם מרושע שמתכוון להרע לו ושהוא לא יכול לסמוך עליו.

טריק קטן כדי שהחתול שלך לא יקשר את היד שלך עם טרף הוא לעשות לעולם אל תשחק עם זה באמצעות היד שלך כמו צעצוע. העדיפו להשתמש בצעצוע המחובר לקצה חוט שיוכל ללעוס כרצונו.

רצח בצ'אט
קרדיטים: iStock

אם אתה תופס את החתול שלך מתגרד על הספה או הווילונות שלך, הוא מנסה לעשות זאת לסמן את הטריטוריה של האדם על ידי הפקדה על הרהיטים שלך הורמונים הכלולים ברגליו. כדי לתקן זאת, בחר א גריפואר נגדו אתה יכול לשפשף ציפורן או זית כדי למשוך את החתול שלך.

3. הזמנות

אנו מצטערים לאכזב אותך, אך לעולם לא נוכל לצפות שהחתול שלך יציית באופן מיידי לפקודותיך. אתה תוכל ללמד אותו כמה טריקים כמו הליכה ברצועה או עשיית צרכים ישירות בשירותים, אך הדבר ידרוש סבלנות מוזהבת והתוצאה לא תהיה מובטחת בהתאם לאופי החתול שלכם.

אם יש לך חתול ממש צייתן, אתה תמיד יכול לנסות ללמד אותו כמה טריקים, אבל היזהר, זה תמיד צריך להיות כיף בשבילו.

אתה תאהב גם:

האם אתה צריך לנזוף בחתול שלך כשהוא עושה משהו טיפשי?

5 טיפים להרגעת חתול כועס או לחוץ

9 דברים שאסור לך לעשות לחתול שלך

למה החתול שלי לא שותה מהקערה שלו?

כיצד לקבוע את מין החתלתול?