איך ללמוד ללכת עם החתול שלך ברצועה: 7 שלבים לביצוע

מי לא חלם לקחת איתו את החתול שלו לטיול? אם החתול הקטן שלך גר בדירה, ללא אפשרות לצאת לטיול בחוץ, אולי יהיה חכם ללמד אותו לצאת ברצועה כדי לתת לו לשאוב אוויר צח. רק, אנו מזהירים אתכם, ההתלמדות הזו יכולה להיות (מאוד) ארוכה וקשה…

1. קנה רתמה

לא בא בחשבון עבורך לצייד את החתול שלך בקולר. למה ? כי'צווארון עלול לפגוע בחוליות הצווארקנה הנשימה והגרון של כדור השיער שלך כאשר הוא מנסה להיאבק במהלך ההליכות הראשונות ברצועה.

הרתמה מאפשרת חלוקת משקל טובה יותר לגוף ולכן מהווה סיכון קטן לפציעה. שימו לב שהמלצה זו תקפה גם לכלבים.

2. הרגילו אותו לרתמה

כדי שחתול יוכל לעמוד בתחושת הרתמה על גבו, עליו קודם כל להרגיל אותו לראות אותו במרחב המחיה שלו. תן לו לשכב על הרצפה במשך כמה ימים כדי שהחתול שלך יוכל להריח אותו ולהפקיד את הריח שלו שם.

לאחר שהשלב הראשון הזה נגמר, הרכיבו את הרתמה למשך מספר דקות בכל יום כך שהוא יכיר את הרושם החדש הזה. הרגע האידיאלי הוא זה שלפני הארוחה. אכן, כשיאכל, ישכח את נוכחות הרתמה. אל תשכח לתת לו קצת טיפול לוקח את זה ממנו. ביום שהחתול שלך יפסיק לנסות להסיר את הרתמה שלו, אתה יכול לעבור לאימון רצועה.

3. בחרו רצועה

יש רצועות המיועדות במיוחד לחתולים. האידיאל הוא לבחור ב רצועה ארוכה, קלה ואלסטית על מנת להשאיר מעט חופש לחתול. לאחר בחירת הרצועה, הכנס את החתול שלך ברתמה שלו והצמד אליו את הרצועה. ואז תן לזה להשתרך מאחוריו. המטרה היא שכמו עם הרתמה, הוא יתרגל לנוכחותה.

ואז קח את הרצועה בידיים שלך ו תן לחתול שלך לכוון אותך בכיוון שהוא רוצה. לאחר מספר ימים, נסו לכפות בעדינות מסלולים משלכם. אם הוא לא נאבק, תגמל אותו בהרבה ליטופים ופינוקים.

צ'אט מיין קון
קרדיטים: bulba1/Pixabay

4. אל תכריחו אותו לצאת

זה חיוני לא להכריח את החתול שלך לעשות משהו שהוא לא רוצה לעשות. אכן, לחתולים יש א זיכרון חושיכלומר, אם הם מקשרים רגע רע לסיטואציה או אובייקט מסוים, אין סיכוי שהם יחזרו על החוויה.

הסביבה החיצונית עלולה להיות מלחיצה במיוחד עבור חתול. אם החתול שלך מפחד בטיול הראשון שלו ואתה מאלץ אותו להישאר, הוא יהיה מבועת כל חייו רק על ידי הליכה דרך הדלת. תיזהר אז…

5. הוציאו אותו לסביבה שקטה

הרעשים והתנועות של הרחוב יכולים להיות מפחידים עבור חברינו הארבע רגליים. לטיולים הראשונים של החתול שלך, מעדיפים מקום שקט כגון פארק, גינה או מרפסת.

בתחילה, לשמור על הרצועה קצרה, ואז כשהחתול שלך נרגע, השכיב אותה. ואל תשכח, עם כל ניצחון קטן, פינוק!

6. אל תמשוך ברצועה

אם אתה נתקל באלמנט חיצוני שגורם לבהלה לחתול שלך (כלב למשל), בבקשה אל תמשוך ברצועה להחזיר אותו לצדך. ואכן, זה רק יטיל עליו אימה יותר. קח אותו בזרועותיך וללטף אותו תוך כדי דיבור אליו בשקט.

7. הגדל בהדרגה את זמן ההליכה

במהלך ההליכה הראשונה ברצועה, לא יעלה על 5 דקות, בסיכון להציף את הצ'אט שלך במידע רב מדי בבת אחת. לאחר מכן, כשאתה יוצא, הגדל את זמן הנסיעה.

בניגוד, לא מומלץ להתיר את החתול שלך, גם ברגע שהאחרון רגיל לחלוטין לעולם החיצון. הוא רק צריך לשמוע רעש שהוא לא מזהה כדי שהוא יברח או ימצא מחסה בעץ.

אתה תאהב גם:

5 טיפים לעודד את החתול שלך להשתמש בעמוד הגירוד שלו

ללמד את החתול שלך להשתמש בדש החתול: 3 טיפים לביצוע

איך לאמן חתול?

חסוך כסף עם מערכת מנויים זו!

100 רעיונות מקוריים עבור חיית המחמד שלך