איך לעשות בחירה?

בניגוד לבעלי חיים מסוימים, בחירת המין לחתולים חשובה. אם אתה רוצה לאמץ חתלתול, עליך ללמוד תחילה על ההבדלים בין זכרים ונקבות. אכן, החיה שלך חייבת להתאים לך, וההתנהגות וההרגלים בין השניים אינם זהים.

הדמות

הדמות שונה בין זכר לנקבה. למרות שלכל חתול יש אישיות משלו, כמובן, הם חולקים קווי דמיון ותכונות המבוססות על מגדר.

  • נקבות : הם בדרך כלל יותר חיבוקים מאשר גברים, הם יחפשו כל הזמן את המגע שלך כדי להרגיש בטוח. הם גם מאוד מגנים!
  • הזכרים : החתולים יהיו אותם יותר עצמאי. גם אם הם יישארו אוהבי חיבוקים, הם יצטרכו פחות להיות בחברתך כל היום.
לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: insonnia/iStock

מערכת היחסים עם החוץ

אם אתה גר בדירה, אתה תשמח חתול יותר בקלות מאשר חתול…

נקבות

עם מוניטין שלפעמים הם מפחדים ובישנים, חתולים הם ביתי מאוד. הם לא יבקשו לחקור את החוץ כמו הזכרים. האינסטינקט האימהי שלהם דוחף אותם לחפש "קן" בו יוכלו ללדת, לכן הם מעדיפים להישאר בטוח בפנים. וזאת גם אם הם מעוקרים. נקבות גם צריכות להיות מסוגלות לשלוט בסביבותיהן, כלומר הן לא יסבלו שינויים בסביבות או בהרגלים.

הזכרים

הם ההיפך הגמור! הם מאוד הרפתקנים והוא יכול ללכת מאות מטרים מהבית שלך לטייל, לצוד או לחפש נקבות בחום. התנהגות זו מסוכנת מכיוון שלזכרים יהיה סיכוי טוב יותר לקבל נפגע ממכונית. בנוסף, הם מאוד מגינים על הטריטוריות שלהם ויכולים להלחם עם חתולים אחרים שמנסים לחדור אליו.

זהו סיכון נוסף שכן החתול שלך עלול לחזור הביתה עם שריטות או פציעות חמורות יותר או פחות… וכדי לסמן את הטריטוריה הזו, חתולים לא מהססים להשתין כמעט בכל מקום. אם הם מרגישים מאוימים, הם יכולים לסמן את החלק החיצוני של הבית שלך, אבל גם את החלק הפנימי, וזה מאוד לא נעים כשאתה מכיר את הריח של שתן חתולים…

כמובן שלכל חתול יש את האישיות שלו, אלו רק הכללות.

חתול בחוץ
קרדיטים: נילס ג'קובי/iStock

מִינִיוּת

ברור לחיי המין של החתול שלך תהיה השפעה על התנהגותו.

נקבות למי שאינו מעוקר יש חיסרון גדול: יש להם את החום שלהם. בתקופות אלו, המתרחשות באביב ובסתיו למשך מספר ימים או שבועות, התנהגות החתול שלך תשתנה. מיאו בטרם עת, מתח, סימון שתןהחברה שלו תהיה פחות נעימה.

למרבה המזל, ניתן להסיר את כל ההשפעות הללו סְטֶרִילִיזַציָה. ומעשה זה יכול גם לחסוך מכם את הצורך לנהל המלטה לא רצויה של חתלתולים. נקבות יכול להיות קרוב ל 4 הריון סעיף א. הם כמעט בלתי נמנעים אם יש להם גישה החוצה ואינם מעוקרים. ובמקרה הפוך, הם יכולים להיות מתוסכל לא לצאת.

בצד הגברי, גם לחיי המין יש את המוזרויות שלו. החתול שלך יחפש לעתים קרובות מאוד כלבות בחום, זו הסיבה שהוא יוכל להתרחק מאוד מהבית שלך אם הוא יריח ריח נשי. האידיאל הוא לסרס את החתול שלך. כי גם אם הוא גר בדירה ואין לו גישה אל החוץ, האינסטינקט המיני שלו תמיד יעלה. והעובדה של אי-יכולת לצאת יכולה ליצור תסכול, לחץ ואפילו עצב.

5 טיפים לעודד את החתול שלך להשתמש בעמוד הגירוד שלו

כל מה שצריך לדעת על וטרינרים התנהגותיים