האם אתה צריך לנזוף בחתול שלך כשהוא עושה משהו טיפשי?

החתול ידוע כחיה עצמאית מאוד, אפילו פראית, שעושה כרצונה. אבל הוא גם רגיש ביותר ואינו תומך במעט שמץ של אכזריות כלפיו. כמו כן, כשהוא עושה משהו טיפשי, שנדחף על ידי האינסטינקטים הטבעיים שלו, החתול לא מבין את המטרדה שזה יכול לגרום לאדם שלו. וזה בניגוד לכלב שחי כדי לרצות את אדונו. אז האם ענישה היא הפתרון?

עונש הוא מושג זר לחתול

החתול אינו חיה שמתחנכת בקלות. אם הוא לא רוצה לעשות משהו, תהיו בטוחים שהוא לא יעשה זאת. גם ההיפך נכון. יתר על כן, כשהחתול עושה משהו טיפשי, זה לעולם לא לעצבן את האדם שלו. אלא כדי לספק את צרכיו ההתנהגותיים. לפיכך, גירוד בספה או הפלת עציץ פרחים שהיא דחפה תוך כדי משחק אינם נתפסים כ"שובבות" עבור החתול, אלא כ דרך להגיב לאינסטינקטים העיקריים של האדם.

אם אתה נוזף בחתול שלך על כך שהוא טיפס על השולחן, האחרון יבין שאין לו זכות לעשות זאת בנוכחותך. אבל זה לא ימנע ממנו להשתולל ברגע שאתה כבר לא בסביבה.

ובניגוד לאמונה הרווחת, חתולים אינם מענישים את החתלתולים שלהם על ידי טלטול אותם בצווארם. זה שקרי לחלוטין!

תעדוף חינוך חיובי

ענישה או נזיפה בחתול שלך היא לכן לא פתרון טוב מאז האחרון לא יבין את הסיבה לתוקפנות הפתאומית הזו לקראתו. להיפך, זה רק יחזק את מזגו הפרובוקטיבי. לפיכך, עדיף להעדיף חינוך חיובי.

חתול חביב
קרדיטים: iStock

לדוגמה, אם אתה תופס את החתול שלך בזמן שהוא עולה על המיטה כשאסור לו, הורד אותו בחזרה על ידי תגיד לו "לא" בנימה תקיפה. לאחר מכן לתת לו פינוק קטן ברגע שהוא יורד. אבל מעל הכל, אל תנזוף בו אחר כך!

חתול לא מפשל אם מכבדים את צרכיו

אם לחתול שלך יש עמודי גירוד, צעצועים, ארגז חול נקי וממוקם היטב, אוכל בשירות עצמי, חיבוקים ללא הגבלה, מיטה נוחה, עץ חתול, או אפילו גישה אל החוץ, אין שום סיבה שהוא יעשה משהו טיפשי.

אכן, החתול הוא בעל חיים שדורש כמה התאמות להרגיש בנוח בסביבתם. אבל ברגע שכל התנאים מתקיימים כדי לספק את שלומו ושלו צורך בחופש, ייתכן שזו החיה הטובה בעולם. מצד שני, אם הוא מתחיל להטיל שתן בכל מקום, להיות תוקפני או לא לכבד יותר כללים, שאל את עצמך שאלות. חתול עם בעיות התנהגות עלול להסתיר א חולשה עמוקה. זה יכול להיות בגלל מתח, סבל פיזי או מחלה.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

9 דברים שאסור לך לעשות לחתול שלך

חתול כועס או לחוץ: 5 טיפים להרגיע אותו

איך לאמן חתול?

רעיון טוב או רע?

6 סיבות טובות לאמץ חתול זקן