האם החתול שלי יכול לשנוא אותי?

לעתים קרובות יש לנו אהבה ללא תנאי לכדורי הפרווה שלנו. ולמרות שחיבה זו היא לעתים קרובות הדדית, לפעמים קורה שהחיות שלנו אינן בצלחת שלהן. כך, אנחנו יכולים גם להתרשם שאנחנו מטרידים אותם או שהם לא מעריכים אותנו. לחלק מהחיות יש גם אופי בודד יותר מה שהופך אותם פחות נגישים. עם זאת, האם החתול שלנו באמת יכול לשנוא אותנו?

לפעמים תגובות תוקפניות

קודם כל, החתולים שלנו לא יכולים לשקר. ואכן, אם הם אוהבים אותך, הם מודיעים לזה ואם הם לא ממש מרוצים, גם אתה תדע את זה. עם זאת, כל אחד אין לקחת התנהגות אישית.

כשיש לך חתול ואתה מטפל בו היטב, קישורים מזויפים. אז אתה הופך למישהו חשוב עבורו, בין אם בשביל הצד הרגשי, אבל גם חברתי מבלי לשכוח את העובדה שאתה נותן לו אוכל, וזה אומר הרבה עבורם! למרות שהם יכולים לצוד בטבע, גם חתולים אוהבים שהאוכל שלהם יוגש להם על מגש.

קרדיטים: iStock/Vyacheslav Dumchev

עם זאת, כמה תגובות יכולות להיות מפתיעות מהחתולים שלנו. אם הוא מתרחק, מתחבא, נוהם/יורק או מנסה לתקוף או להפחיד אותך כשאתה מתקרב אליו, הוא חשוב לשאול שאלות. עם זאת, השאלות הקשורות להתנהגויות אלה אינן סדר ההשפעהאלא סוציאליזציה ובעיות מה יש לחתול הקטן שלך.

בעיות לפתור

כפי שנראה בעבר, קורה שאדם לא מבין את הגישה התוקפנית של החתול שלו. מצד שני, אם אתה מכבד, אוהב ודואג כלפיו, לא אמורות להיות בעיות כאלה. לכן זה אומר ש התגובות שלו נובעות ממשהו אחר והחתול לא שונא אותך.

אם הוא בורח ממך או מתחבא

גישה זו היא בדרך כלל לא סימן טוב. הצורך הזה להסתתר יכול לנבוע מפחד או דאגה. נסה להבין מה עלול היה לקרות ומה עלול להפחיד את כדור השיער שלך. לקחת הגיע הזמן להרגיע אותו ולגרום לו לבוא אליך לאט מאוד כדי שיחזיר לו את הביטחון.

קרדיטים: כריס יאנג / Unsplash

אם הוא נוהם או יורק

אם זה נשאר מדי פעם, זה יכול פשוט אומר שהחתול שלך לא מרוצה, שהוא רוצה לסמן את הטריטוריה שלו או אפילו לכפות את מעמדו הדומיננטי. עם זאת, זה עשוי גם להדגים אי נוחות או אי נוחות. אם הוא נוהם עוד לפני שאתה מתקרב אליו, אז קח לו זמן להתרגל אליך ותבין שאתה לא מאחל לו שום רע. אם הוא יורק רק כשאתה נוגע בו איפשהו, זה בהחלט סימן לכאב. במקרה זה, אל תהססו לפנות לוטרינר על מנת להבטיח את בריאותו הטובה של החתול שלכם.

הוא מנסה לתקוף אותך

אם הוא באמת אגרסיבי איתך, נסה לעשות זאת להבין את הסיבה. זה יכול להיות קשור לבעיית חינוך, אבל גם לבעיה פיזית או אפילו גמילה מוקדמת מדי. אם לא קשור לכאב, התנהגות זו יכולה להיפתר עם זמן, סבלנות וכוח רצון.

חתול אגרסיבי
קרדיטים: Melangatang / iStock

בסופו של דבר, האם החתול באמת יכול לשנוא אותנו?

אלא אם כן אתה באמת מגונה ואלים איתם, לחתולים יש לב גדול וכמעט בלתי אפשרי לדמיין אותם שונאים אותנו. עם זאת, ייתכן שעדיין יש להם העדפות כלפי בני אדם מסוימים, בדיוק כמונו. כל חתול שונה ויכול לפתח פחדים או חרדות כלפי אנשים מסוימים במהלך תקופת החיברות. עם זאת, עם הרבה עדינות וסבלנות, בעיות אלו יכולות להתאושש.

לכן, כשאנחנו חושבים שהחתול שלנו שונא אותנו, זה לעתים קרובות אחרת. לעמדות שלו תמיד יש א הסבר רציונלי. ייתכן שהוא גם פשוט לא יעריך אחת מהמחוות או הפעולות שלך. יתרה מכך, אסור לשכוח שאולי הוא חי חוויות רעות ושהוא צריך זמן להסתגל כדי להיות בטוח איתך. אם חיית המחמד שלך מתחילה להפגין התנהגות תוקפנית, לצפות בזה מקרוב, כדי שזה לא יחמיר. יתרה מכך, ייתכן מאוד שלחתול אין זיקה לאדם מבלי לשנוא אותו. במקרה זה, הוא ישחק לעתים קרובות יותר קלף הבורות ולברוח ולא מעימות.

משפט צ'אט
קרדיטים: iStock/Nils Jacobi

לסיכום, אם הטום שלך לא מראה לך חיבה או מאמץ א התנהגות שאינה דומה לו, ייתכן שיש לו בעיה בריאותית או מערכת יחסים. קח את הזמן כדי לשחזר את המצב באמצעות חיזוקים חיוביים כדי שהוא סומך עליך. כפי שהבנתם, חתול לא באמת יכול לשנוא אותנו אם אתם אוהבים וקשובים לשלומו. עם זאת, זכור שיש בדיקות שוטפות אצל הוטרינר כדי להבטיח בריאות טובה. בנוסף, אין להקל ראש בשינויים התנהגותיים ועדיף לשאול חוות דעת של איש מקצוע לכל בעיה.

האם כל הטיולים עם החתול שלך מועילים?

החודש הראשון של החתלתול בבית: השלבים שיש לבצע