האם הם באמת אוהבים שמלטפים להם את הבטן?

כאשר מלטפים כלב, קורה לפעמים שהוא מתהפך על הגב כדי שישרטו לו את הבטן. לגבי החתול, גם אם הוא מראה את הבטן, הליטוף על הבטן יכול להפוך במהירות לשריטה בידיים. האם עבור החיות הללו חשיפת הבטן היא הזמנה לליטוף או שיש לה משמעות אחרת לגמרי?

המקרה של הכלבים

אם כלב מתגלגל על ​​הגב בזמן שאתה מלטף אותו, הוא מציב את עצמו בכוונה במצב פגיע יותר. ומסיבה טובה, האיברים החיוניים שלו נחשפים אז. זה אומר אפוא שהוא סומך עליך. חוץ מזה, אם הוא מראה את הבטן שלו כשאתה נוזף בו, זה אומרהוא מקבל את תפקידך כמנהיג חבורה. ואכן, אז זה סימן של כניעה.

לאחר מכן תוכל ללטף בעדינות את בטנה ולראות אם הוא אוהב את זה או לא. יש כלבים שלא אוהבים שנוגעים בבטן בגלל שזה אזור רגיש מאוד. במקרה זה, אל תתעקש.

שימו לב שאם הכלב שלכם לעתים קרובות מאוד מבקש מכם לגרד את בטנו, בדקו שלא אין בעיה עם פרעושים או גירוד.

כלב ליטוף בטן
קרדיטים: Free-Photos/Pixabay

טוב לדעת : כלבים מעדיפים ליטופים על פני טפיחות!

המקרה של חתולים

למרות שחתולים עשויים להיות פחות אקספרסיביים מכלבים, הם מעריכים סימני חיבה באותה מידה. אבל האם הליטוף על הבטן הוא חלק מזה? לא כל כך בטוח…

למעשה, רוב הזמן כשחתולים מתהפכים ומראים לך את הבטן שלהם, הם לא מצפים שילטפו אותם. זה יכול להיות פשוט א עמדה נחמדה או נכונות מצדם להתמתח. מצד שני, אם חתול חושף את בטנו כשאתה בקרבת מקום, המסר ברור: הוא סומך עליך. אכן, הוא יודע שלא תתקפו אותו ולכן אין לו סיבה לחשוד בכם.

כמובן שאתה תמיד יכול לנסות ללטף את הבטן הקטנה שלו אם בא לך, אבל אל תכעסי אם אז הוא יתחיל לתקוף את היד שלך…

היתרונות של להחזיק חתול בבית!

10 סימנים שמראים שהחתול שלך אוהב אותך