האם חתולים יכולים לאכול טונה?

חתולים הם בעלי חיים טורפים בלבד. ידועים כציידים גדולים, אבל גם דייגים גדולים, הם אוהבים דגים. עם זאת, דגים מסוימים עלולים להתגלות כרעילים עבורם, וזהו המקרה של טונה אשר נצרכת בכמויות גדולות מדי, עלולה להיות בעלת השלכות חמורות על בריאותם.

טונה מכילה כספית

טונה היא דג שמכיל הרבה (הרבה) כספית, חומר שמזיק מאוד לחתולים. לפיכך, מומלץ אין להאכיל טונה טרייה יותר מפעם בשבוע לחתול שלו. צריכה יומית עלולה להוביל ל בעיות בריאות חמורות בחתול שלך, אפילו מרעיל אותו.

אחרת, יש לאסור טונה גולמית מהתזונה של החתול שלך, הסיכון להעברת תולעי עיכול נוכח מדי.

שיר לאכול דגים
קרדיטים: Rsape/Pixabay

שימורי טונה, אויב לא ידוע

בעלי חתולים רבים מחשיבים את שימורי הטונה כמרכיב עיקרי בתזונה שלהם. עם זאת, זה לא. לעומת זאת, שימורי טונה למאכל אדם מסוכנת בשבילם. אכן, זה לא רק שמן מדי בגלל כמות השמן שהוא מכיל, אבל בנוסף הוא מכיל כספית וכמות גדולה של מלח. כל אלה יכולים לגרום לדלקת שלפוחית ​​השתן של החתול שלך, ואפילו לבעיות לב או כליות.

לפיכך, זה עדיף מעדיפים פחיות מזון לחתולים עם טונהשהם במינון מיוחד כדי למנוע כל סיכון להרעלה ואשר מכילים חומרים מזינים חיוניים אחרים לחתולים, כגון טאורין.

אבל היזהר, החתול יכול לפתח במהירות התמכרות לטונה. לכן מומלץ לתת אותו רק כמו פינוקים מדי פעם. זה חל גם על כל שאר קופסאות הדגים והרכיכות.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

10 מזונות שאסור לתת לחתולים ולכלבים

אוכל: אילו טעמים החתול מעדיף?

הפירות והירקות שאתה יכול לתת לחתול שלך

למה חתולים מגרגרים?

20 סיבות טובות להחזיק חתול בבית