האם חתול בחוץ מאושר יותר מחתול פנימי?

כל בעלי החתולים המתגוררים בדירות שאלו את עצמם יום אחד את השאלה הזו: האם החתול שלי לא היה מאושר יותר אם יוכל לצאת מדי פעם לטייל באוויר הצח? אחרי הכל, הם בעלי חיים ששמרו על אינסטינקט פראי חזק ואוהבים לצוד! אנו מרגיעים אתכם מיד, החתולים הקטנים שלנו לא כולם מכורים לעצים ועכברים…

מה צריך חתול כדי להיות מאושר?

כדי להיות מאושרים, החתולים שלנו לא צריכים הרבה. חתולים הם בעלי חיים, בהחלט קשה כשזה מגיע לבחירת המזון או המלטה, אבל מינימליסטים. צעצועים, עץ חתול, אכילה ומים ללא הגבלה, פסולת נקייה, ליטופים ותשומת לב מספקת מהאדם שלהם מספיק כדי לעמוד בכל הציפיות שלהם.

לאחר מכן, הכל תלוי כמובן באישיותו של החתול. אם זה א עצלן נולד מי שאוהב לבלות את זמנו בנמנם ליד המדורה, לגור בדירה יהיה אידיאלי. מצד שני, אם זה א חתול פזיז והרפתקני מי שחושב שהוא אינדיאנה ג'ונס, עדיף יהיה לספק לו אזור משחק גדול ומגוון מספיק בבית וכן לאפשר לו מספיק זמן למנוע ממנו להשתעמם.

משחק חתול שחור
קרדיטים: iStock / Prachanda Rawal

מצד שני, אם החתול היה רגילים מגיל צעיר להיות חופשי לצאת לגן בכל שעה ביום ובלילה, ופתאום מוצא את עצמו בדירה, המעבר צפוי להיות קשה במיוחד לקבל.

הסכנות נמצאות מחוץ לבתים שלנו

אתה אולי לא יודע את זה, אבל תוחלת החיים הממוצעת של חתול דירה היא 19 שנים. עבור חתול עם גישה החוצה, זה רק 4 שנים… ההבדל המרשים הזה מוכיח שחתולי חוץ, גם אם הם שמחים להרגיש את חום השמש על המעיל שלהם, הם מעל הכל חתולים בסכנת הכחדה.

בין אם מדובר בסיכון לתאונות דרכים, תאונות ציד, מלכודות, כליאה לא רצונית (במוסך למשל), צמחים רעילים, עקיצות חרקים, נחשים או אפילו מחלות המועברות על ידי חתולי רחוב, חתולי חוץ הם בסיכון במיוחד. הכל תלוי אפוא בנקודת המבט של האדם: האם עדיף לחיות חיים "קוקוניים" אך מאושרים למשך 19 שנים או חיים מעוררים של גילוי והרפתקאות למשך 4 שנים?

במיוחד שזה בהחלט אפשרי תן לחתול שלך לצאת בבטחה. בשביל זה מספיק ללמד אותו איך להחזיק רצועה. עקומת למידה קשה, אבל לא בלתי אפשרית!

כיצד לקבוע את מין החתלתול?

למה החתול שלי אוכל את ארגז החול שלו?