האם כלבים וחתולים באמת יכולים לחזות מוות?

כידוע, לבעלי חיים, ובמיוחד לכלבים ולחתולים, יש שמיעה וריח חזקים במיוחד. אפילו אומרים שיש להם חוש שישי שיאפשר להם לחזות את הגעתה של רעידת אדמה, לזהות מחלות או אפילו להרגיש פחד. אבל מה עם המוות? האם הם יכולים להרגיש את זה מגיע? האם הם יכולים לחזות את המוות שלהם או של הבעלים שלהם? תשובות!

האם הם יודעים מתי האדון שלהם עומד למות?

זה קיים טונות של סיפורים המספרים כיצד חשו כלבים וחתולים את מותו של בעליהם מגיע. לאחר מכן הם פתאום נעשו יותר חביבים, עצבניים או עצובים. לדוגמה, א חתול בשם אוסקר ואומץ על ידי בית אבות אמריקאי שנהג לשכב על מיטת החולים כמה דקות לפני מותם.

אבל איך זה אפשרי? ההסבר הסביר ביותר הוא שאנשים בסוף החיים מייצרים א ריח ספציפי בלתי מורגש עבורנו, בני האדם. חתולים וכלבים עשויים לכן להיות מסוגלים להבדיל בין ריח המוות לריח החיים אך גם לריח המחלה.

ואכן, הם מסוגלים גם לחזות התקפי אפילפסיה, נרקולפסיה ואפילו מיגרנות. פשוט לפי חוש הריח שלהם ויכולת ההתבוננות הגדולה שלהם. אז למה לא מוות! יתר על כן, יש להם את הכוח המדהים לעשות זאת לזהות מחלות, במיוחד שקט, כגון סרטן. וזה עוד לפני הופעת התסמינים הראשונים…

כלב מריח כמו חתלתול
קרדיטים: iStock

האם הם יודעים מתי הם הולכים למות?

אבל מה עם המוות שלהם? הנושא הזה הרבה יותר קשה להתמודדות. עם זאת, ניתן להניח כי אם החיות ריח של מוות מבעלי חיים ובני אדם אחרים, הם יכולים גם להריח את שלהם. אכן, הם עשויים להיות מסוגלים לזהות א שינוי משמעותי בניחוח משלהם.

לפיכך, זה לא נדיר עבור כלבים וחתולים לשנות באופן דרסטי התנהגות סמוך למותם. חלקם אף פעם לא עוזבים את בעליהםכאילו רצו ליהנות עד הסוף מהרגעים האחרונים איתו. אחרים, להיפך, מבודדים את עצמם וכבר לא מגלים עניין במה שקורה סביבם.

בכל מקרה, וטרינרים ומדענים מסכימים שאי אפשר לדעת בוודאות אם בעלי חיים יודעים שהם עומדים למות. עם זאת, ברור שהם להבין את מושג המוות.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

האם כלבים באמת מריחים פחד?

האם החתול שלך יכול לחזות מתי הגשם מגיע?

10 דברים שכלבים יכולים לחזות

3 סימנים שלא משקרים!

זו הסיבה שאסור לעולם להאכיל את החיות שלך בבשר נא