האם לשחרר אותו או לא?

בין אם אתם גרים בדירה או בבית, אולי אתם תוהים אם לתת לחתול שלכם לצאת או לא? במיוחד אם יש לך גישה אל החוץ, כגון מרפסת, מרפסת או גינה. זו בעצם דילמה איומה שמפלגת את בעלי החתולים. הנה מאזן התועלת-סיכון כדי שתוכל לבצע בחירה מושכלת!

היתרונות בלשחרר את החתול שלך

הוצאת החתול שלך החוצה, בין אם בעיר ובין אם בארץ, היא מקור ליתרונות רבים עבור האחרון. ואכן, כך יש לו את האפשרות לתת דרור לאינסטינקטים הטבעיים שלהם. כלומר ציד, שהוא בדרך כלל הפעילות העיקרית של חתול, אבל גם טיפוס על עצים, תוחם טריטוריה, עצלן בשמש, ריצה…

בקיצור, אתה תבין, חתול שיש לו גישה החוצה לעולם אינו משועמם מכיוון שהוא פשוט חי את חייו כחתול. במיוחד שכן, כפי שבוודאי תסכימו, אין דבר נעים יותר מאשר להרגיש חופשי. מסיבה זו, מומלץ מאוד לעשות זאתלהתקין דש לחתול כדי להקל על יציאתו ולתת לו ליהנות מהחופש שלו.

יתרה מכך, כאשר חתול מסוגל ללכת באופן עצמאי, הוא דואג לעצמו. ואכן, הוא שורט את העצים, מקל על עצמו בחוץ ומתאים את רמת הפעילות שלו בהתאם לרצונותיו.

חתול לצוד גן שחור לבן
קרדיטים: iStock / Lightspruch

למעשה, לא תמיד יש צורך להשקיע בעמוד גירוד, או אפילו בהמלטה, וגם לא לעצבן את המוח כדי שיוכל. בידור בהיעדרכם. שלא לדבר על כך שיש פחות סיכוי שהוא יעיר אותך בלילה, אלא כדי להביא לך את הטרף הטרי שלו.

הסיכונים בלשחרר את החתול שלך

לשחרר את החתול שלך לא רק יש יתרונות. ואכן, כפי שאתה יכול לדמיין, החיצוני טומן בחובו סכנות רבות: תאונות דרכים, אנשים זדוניים, טורפים, נפילות, מחלות, הרעלות, מריבות

בנוסף, החתול יכול להתרחק מדי מהבית, בחיפוש אחר טרף או חתול בחום, ו ללכת לאיבוד. הוא גם יכול היה להיתקע, נעול ברפת או במוסך למשל. בקיצור, בחוץ הכל יכול לקרות!

עם זאת, שימו לב שיש גם סיכונים בתוך הבית. אכן, ה תאונות ביתיות הם סיבה נפוצה לביקור אצל הוטרינר.

אז, האם כדאי לתת לחתול שלך לצאת?

לעתים קרובות אנו שומעים שחתול בדירה נוטה להיות מדוכא. בדמיון הקולקטיבי, לחתול יהיה צורך בגישה אל החוץ כדי להיות מאושר ולפרוח במלואו. במציאות, זה קצת יותר מסובך מזה.

לְמַעֲשֶׂה, כל עוד הוא מגורה מספיק בתוך הבית, חתול לא בהכרח צריך לצאת. עם זאת, הוא חייב להחזיק את כל האביזרים הדרושים לרווחתו: עמוד גירוד, צעצועים, חתול, עץ חתול, מדפי קיר… ומעל הכל, עליו להפיק תועלת ממגע אנושי ! כי בניגוד למה שאנו נוטים להאמין, החברים החתוליים שלנו זקוקים לתשומת לב בדיוק כמו כלבים. רק שהם לא מראים את זה.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: Remains / iStock

לכן, בין אם החתול שלך חופשי לצאת או לא, זה חיוני לשחק איתו לפחות 10 דקות מספר פעמים ביוםולתת לו רגעים רבים של תשומת לב במהלך היום.

לגבי קבלת ההחלטה לשחרר אותו או לא, הכל תלוי בך. כפי שאמרנו למעלה, הוצאת החתול שלך כרוכה גם בסיכון להתמודד איתו עם סכנות רבות. עם זאת, חתולים רבים יוצאים לטיולים מספר פעמים ביום וחיים זמן רב.

אז הכל תלוי בטמפרמנט של החתול שלך. אם מעולם לא הייתה לו גישה אל החוץ ושנראה שהחיים הפנימיים מתאימים לו בצורה מושלמת, אז אין צורך לשנות את אורח חייו. במיוחד אם זה כרוך בכרסום הדם שלך במהלך הטיולים שלו.

בניגוד, אם אי פעם ידע חופש ושהוא אהב את זה, החזקתו סגורה עשויה להתגלות כמעט יותר מסובכת. במקרה זה, נוכל רק לייעץ לך לשחרר אותו, במידת האפשר תחת השגחה. אכן, עדיף שיהיה חתול מאושר לכמה שנים מאשר חתול אומלל כל חייו…

L'alternative en vogue: le cation

אם אתה רוצה לתת לחתול שלך לצאת החוצה, אבל אתה עצבני ממה שעלול לקרות לו בחוץ, אז דע שיש אלטרנטיבה. אכן, זה אפשרי עבורו לארגן !

קטיו הוא למעשה א שטח חיצוני מוקף לחלוטין בגדר. ניתן להתקין אותו גם על מרפסת, מרפסת, מרפסת, גינה או אפילו קיר בניין פשוט. העיקר שהחתול יוכל לגשת אליו דרך חלון או דש חתול מתוך הבית.

עם קטיו, החתול שלך יוכל לקחת את האוויר מתי שהוא רוצה וכך ליהנות ממראית עין של חופש תוך שהוא מוגן. פשרה טובה, נכון?

הנה הדוגמה של catio בנוי בצורה יפה :

אהבת את המאמר הזה? אתה תאהב גם:

קבלת חתלתול בבית: השלבים שיש לבצע

למה חתולים מתחבאים במקומות לא סבירים?