כל מה שצריך לדעת על וטרינרים התנהגותיים

קודם כל, יש לציין כי הווטרינר התנהגותית הוא המומחה המוקדש לטיפול התנהגותי חיות. הוא נחשב ל דוֹקטוֹר בעלי חיים במידה שהוא עוסק גם במניעת צרות התנהגותי. אכן, זה דוֹקטוֹר להבטיח לא רק את תֶרַפּיָה בעל חיים במקרה של הפרעה בתפקוד התנהגותי, אבל הוא גם נשאר ב-להקשיב צרכי בעלי חיים.

יכול להיות מוכר רק כווטרינר התנהגותי שעבר הכשרה של 7 שנים בתחום. זה בסוף הקורס ב אתולוגיה שהוא יכול לקבל תעודה המעידה על כישוריו להתמודד עם הפרעות התנהגות של בעלי חיים.

למה להתייעץ עם וטרינר התנהגותי?

יש לציין כי אין צורך לפנות לוטרינר התנהגותי כאשר מתרחשת הפרעת התנהגות כלשהי בבעל החיים. תרומתו היא מעל הכל מונעת. לכן, מומלץ לפנות לרופא בעל חיים זה כדי לברר כיצד להתמודד איתה. זה חיוני אפילו יותר אם אתה בעלים בפעם הראשונה של בעל חיים. תצטרכו לקחת את דעתו בחשבון כדי לחוקק כללי התנהגות טובים לבעל החיים שלכם.

יתר על כן, לא רק בני אדם מושפעים מבלבול בזמן ההתבגרות. זה חל גם על בעלי חיים. בהקשר כזה, הווטרינר ההתנהגותי יכול לספק לך גיליונות שימושי לניהול טוב יותר של שלב המעבר הזה.

באותה צורה, שים לב לכך שבעיות התנהגות בבעלי חיים יכולות להיגרם גם מגיל מבוגר. נראה כי הפרעה מטבולית הקלה ביותר פְּנִימִי יכול לגרום לבעיות התנהגות ארוכות טווח. תפקידו של הוטרינר ההתנהגותי יהיה גם לבדוק האם מקרה כזה הוא הגורם לקושי התנהגותי אצל בעל החיים. בתום הייעוץ ניתנת חוות דעת התנהגותית עם הצעות לפתרונות.

איך התייעצות עם הווטרינר ההתנהגותי?

בְּמַהֲלָך התייעצויות עם וטרינר התנהגותי, ההיבטים הנידונים עשויים להתייחס לנקודות הבאות:

 • האבחנה של הפרעת התנהגות בבעלי חיים,
 • טיפול בהפרעות התנהגות באמצעות תרופות ספציפיות
 • הערכת הסכנה הפוטנציאלית של בעל החיים,
 • תמיכה באמצעות ייעוץ מונע לשיפור הבריאות ההתנהגותית של בעל החיים,
 • מתן הכשרה בנושא חינוך לבעלי חיים.

כמה עולה התייעצות עם וטרינר התנהגותי?

הווטרינר ההתנהגותי הוא וטרינר אשר עבר, בנוסף לקורס הקלאסי שלו, התמחות בחקר התנהגות של בעלי חיים.

כתוצאה מכך, מחיר הייעוץ יקר יותר מהביקור אצל וטרינר שאינו מומחה. לפי האתר Conseils-animaux.frלוקח בין 90 ל-160 יורו לפגישת ייעוץ.

בנוסף למחיר זה, יתכנו בדיקות רפואיות נוספות או אפילו אשפוז. ביקור אצל מומחה חינוך חיוני כאשר לבעל החיים שלך יש בעיות התנהגות, אבל המחיר הגבוה מאוד יכול להוות מכשול עבור הבעלים.

במקרה זה, כדאי לדעת כי מנוי לביטוח כלבים או חתול יכול אולי לכסות חלק מהחשבון או את כולו, בהתאם לנוסחה שנבחרה.

התנאים להחזר טיפול הקשור לבעיות התנהגות של בעלי חיים משתנים מביטוח אחד למשנהו. לכן חשוב להקדיש זמן להשוואה ביניהם כדי להירשם למנוי המתאים ביותר לציפיות שלכם ולתקציב שלכם, בהתאם לצרכי בעל החיים שלכם. ברוב המוחלט של המקרים, כדי שהייעוץ יהיה זכאי להחזר, הטיפול צריך להתבצע על ידי וטרינר מוסמך באתולוגיה קלינית.

איך למצוא וטרינר התנהגותי טוב?

כל משפחה שחיה עם בעל חיים רוצה למצוא את הווטרינר האידיאלי עבור בן לוויה. המשימה הופכת קשה יותר כאשר מדובר במציאת מומחה התנהגותי. וטרינרים המשתמשים בפרקטיקות אתולוגיות יכולים להתייעץ במשרד או בבית. חלקם מציעים ייעוץ טלפוני.

להלן 3 דרכים למצוא וטרינר התנהגותי:

 • ע"י עיון באתר המסדר הלאומי של הווטרינרים
  זהו ספרייה המפרטת בעלי מקצוע העובדים בצרפת. אפשר למצוא את רשימת הווטרינרים הבודקים או לחפש לפי התמחות על ידי בחירת "רפואה להתנהגות של חיות לוויה".
 • על ידי ביקור באתר זופסי
  אתר זואופיה כולל מרשם של וטרינרים שביצעו מחקרים על התנהגות של בעלי חיים. אנשי מקצוע אלה השיגו את התעודה הבין-בית ספרית ברפואה וטרינרית התנהגותית, או את תעודת האוניברסיטה בפסיכיאטריה וטרינרית. זופסי היא איגוד וטרינרי זופסיכיאטרי שנתוניה מתעדכנים מדי חודש.
 • על ידי שואל את הווטרינר הרגיל שלו
  הווטרינר, לא מומחה התנהגותי, יכול לייעץ לבעלי בעל חיים להפנות אותו למומחה הנכון. אם ההפרעה ההתנהגותית מתרחשת באופן פתאומי, רצוי קודם כל להתייעץ עם הווטרינר המטפל. אכן, זה יכול להיות סימן למחלה בסיסית ולא לבעיה של חינוך החיה.

בכל שלושת המקרים, תוכל לקבל את פרטי ההתקשרות של וטרינר התנהגותי במחלקה שלך.

איך לעשות בחירה?

למה חתולים ישנים כל כך הרבה כל יום?