כמה זמן אפשר להשאיר חתול לבד?

בעלי חתולים מתפתים לרוב, בזמן האימוץ, על ידי עצמאותו של החתול הקטן הזה. ואכן, החתול דורש פחות תשומת לב מכלב תוך מתן נוכחות מנחמת בבית. כשהגיע הזמן לצאת לחופשה, נשאלת השאלה: האם צריך לטפל בחתול שלנו או שנוכל להשאיר אותו לבד לכמה ימים? התשובה תלויה כמובן בחתול ובאורח החיים שלו, אבל מומלץ מאוד לא להשאיר את החתול לבד בבית יותר מסוף שבוע. עבור חתלתול, אסור לך לעבור 10 שעות היעדרות.

הכל תלוי באופי החתול

אם כדור השיער שלך דווקא כן סוליטראוהב לחיות לבד ורק מבקש להאכיל כל יום כדי להיות מאושר, אתה יכול לחשוב להשאיר אותו לבד מקסימום יומיים-שלושה. וכל שכן אם יש לו גישה לחוץ. אבל גם לא כל שבוע!

מצד שני, אם החתול שלך הוא יותר מהמאוד מחבבאפילו דביק, ושהוא מבלה את זמנו בבקשת תשומת לבך, יום ולילה היעדרות מספיקים במידה רבה. אכן, החתול שלך עלול לחוות חרדה חזקה מהרעיון של להיות לבד יותר מדי זמן. ובמקרה הזה, היזהרו מדיכאון!

עץ חתול
קרדיטים: iStock

דברים שכדאי לזכור לפני שאתה הולך

לפני היציאה לסוף השבוע, חשוב להיות בטוחים שחשבתם על הכל לרווחת החתול שלכם:

  • המים : השאירו לרשותו קערת מים גדולה מהרגיל או הוסיפו קערות מים בבית. אתה יכול אפילו להשקיע במזרקת מים כך שלחתול שלך תמיד תהיה גישה למים מתוקים!
  • האוכל : יש כמובן צורך לספק מספר קערות של אוכל כדי להיות בטוח שהחתול שלך לא יגווע ברעב.
  • צעצועים : כדי למנוע מהחתול שלך להשתעמם, השאר לו כמה צעצועים שהוא לא יבלע.
  • אַשׁפָּה : לפני היציאה, עליך להחליף ולנקות את המלטה של ​​החתול שלך כדי להבטיח היגיינה ללא דופי בזמן היעדרותך. אתה יכול גם לספק כמה ארגזי חול הפזורים ברחבי הבית כך שתמיד יהיה לו מקום נקי בו יוכל להקל על עצמו.
  • בִּטָחוֹן : חתול בודד יכול לנעול את עצמו בקלות בארון או בחדר מבלי לרצות. כדי להימנע מכך, יש לוודא שכל מה שצריך לסגור סגור. והסר את כל החפצים שעלולים להיות מסוכנים עבור החתול שלך (צמחים רעילים, חפצים כבדים ומתנודדים, חפצים חדים וכו'). כמו כן, ודא שהטמפרטורה הפנימית קרירה מספיק (במיוחד בקיץ).

ברגע שהכל במקום, אתה יכול לצאת עם (כמעט) שקט נפשי. אבל דע בכל זאת שזה עדיף לבן לוויה הקטן שלך שאדם אהוב עדיין יכול להגיע פעם ביום. זה יאפשר לו לבדוק את בריאותו ולתת לו את מנת החיבה היומית שלו. כי בניגוד למה שחתולים מנסים לגרום לנו להאמין כבר אלפי שנים, הם אכן תלויים בנו ובאהבתנו!

אתה תאהב גם:

5 טיפים לשמח את החתול שלך בדירה

5 אביזרים שיש לכולנו בבית ושמסוכנים לחתול שלכם

3 האתרים המובילים שמציעים לשמור על בעלי החיים שלך במהלך החגים

3 כתובות לאימוץ כלב או חתול ליד פריז

המדריך לפענוח שפת החתול שלך