ללמד את החתול שלך להשתמש בדש החתול: 3 טיפים לביצוע

דש החתול הוא אביזר חיוני לכל החתולים הצמאים לחופש. היא מאפשרת להם לתת דרור לצורך שלהם בעצמאות על ידי מתן אפשרות לבוא וללכת כרצונם. רק בעיה קטנה, יש צורך שהחתולים יבינו כיצד להשתמש בו. ולמרות האינטליגנציה הבלתי ניתנת להכחשה, זה לא תמיד כל כך ברור…

1. אל תכריח את זה

כמו בכל פריט חדש, החתול חייב ללמוד להשתמש בדש חתול. ואכן, בניגוד למה שחלק עשויים לחשוב, זה לא מולד הבית שלו.

ראשית כל, אין צורך להכריח את זה לעבור דרך הפתח, זה רק היה מגעיל אותו והוא לא ירצה לנסות שוב במשך די הרבה זמן. אתה יודע, חתולים הם יצורים חיים בעלי זיכרון חושי חד. אם הם מקשרים בין אובייקט לתחושה שלילית, אתה יכול להיות בטוח בכךהם יתרחקו מהאובייקט המדובר במשך זמן רב, או אפילו כל חייהם אם החוויה הייתה טראומטית עבורם. עדיף לא לפתות את השטן!

2. השתמשו בפינוקים

הטריק הבלתי ניתן לעצירה כשאתה רוצה ללמד את החתול שלך משהו הוא להביא את הפינוקים שהוא הכי אוהב. שים את החתול שלך בחוץמול דש החתול, והנח פינוק בפנים, בצד השני של הדלת המתנדנדת. שימו לב שעדיף לפעול בכיוון זה תחילה, כי החתול ירגיש בטוח יותר אם ילך הביתה ולא אם יעזוב.

דש חתולים
קרדיטים: iStock

ואז הראה לו איך לדחוף את הדלת עם הראש או הכף שלו. כדי לעשות זאת, ודא שהוא צופה בך, הניחו את היד על הדלת ודחפו. ברגע שהחוויה הראשונה הזו מוצלחת, עשו את אותו הדבר בצד השני (מבפנים אל חוץ).

3. ברכו אותו

מעבר לתגמולים על מזון, חתול זקוק לשבחים. אמנם, חתול אינו אקספרסיבי כמו כלב, אבל לא בגלל זה הוא לא צריך את זה. במיוחד בתקופת הלמידה, חיוני לעודד אותו.

בכל פעם שהחתול שלך מצליח לעבור דרך הדלת המתנדנדת, אל תהססו ללטף אותו בלהט ולהשתמש ב אינטונציה של קול שמח. אתה צריך להראות לו שאתה גאה בהתקדמות שלו אז הוא ירצה לעשות את מה שאתה רוצה שהוא יעשה שוב. חינוך הוא מעל הכל שאלה של אינטראקציות, אל תשכח את זה…

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

ללמד את החתול שלך להקל על עצמו בארגז החול: 6 עצות לעקוב

איך לאמן חתול?

7 טיפים ללימוד ללכת עם החתול ברצועה

15 הפירות והירקות המסוכנים לכלבים וחתולים

קבלת חתלתול בבית: השלבים שיש לבצע