למה החתול הבכיר שלי מיילל בלילה?

אם החתול הזקן שלך מעיר אותך כמעט כל לילה ומיאו כמעט נואש ברחבי הבית, משהו לא בסדר. בדרך כלל, זה מצביע על כך שהחתול שלך חולה. הסברים!

תסמונת תפקוד קוגניטיבי

כאשר חתול מתחיל לפתע מיאו מוגזם, במיוחד בלילה, יש לשאול שאלות. על אחת כמה וכמה אם המיאוים האלה דומים יותר ל צרחותכאילו החיה סובלת מכאבים נוראיים או עמוקות צַעַר.

אם זה המקרה עם החתול שלך, ויש לו יותר מ-10 שניםמיאו בקול רם בלילה יכול להיות סימפטום של תסמונת שכיחה יחסית אצל חברינו החתוליים: תסמונת תפקוד קוגניטיבי. מצב זה, הדומה למחלת האלצהיימר שלנו, קשור אליו הזדקנות המוח.

בנוסף לייללות באמצע הלילה, החתול שלך עשוי גם להטות זאת לשוטט ב בית. הכל ללא מטרה ספציפית. כאילו הוא אבוד לגמרי. אלה משברים דה בלבול עם זאת, ניתן למתן על ידי התקנת פנס פיילוט. אכן, זה יכול לאפשר לבעל החיים למצוא את דרכו טוב יותר בחושך ולכן להרגיש פחות מבולבל.

חתול מיין קון מיאו
קרדיטים: iStock

של ה צרות שינהאובדן תיאבון, שינוי התנהגותא שינוי בהרגלי השירותים או פתאום טוּמאָה ניתן לצפות גם.

טוב לדעת שלא ניתן לרפא את התסמונת הזו. עם זאת, אפשרלשפר את איכות החיים של החתול שלך (כמו גם איכות השינה שלך). ה גירוי מנטלי משחק תפקיד מרכזי, אבל טיפולים תרופתיים יכולים להתבצע גם על ידי וטרינר.

יתר פעילות בלוטת התריס

נפוץ מאוד בחתולים מבוגרים יותר, פעילות יתר של בלוטת התריס עלולה להוביל לקוליות מוגזמת, במיוחד בלילה. המיאוים אז רועשים ובמיוחד צָרוּד. ו תיאבון מוגבר הקשור לירידה במשקל כמו כן ניתן להבחין בהקאות, שלשולים, היפראקטיביות וצמא חזק. למרבה המזל, זה מחלה הורמונלית מטופל בקלות.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: iStock

תסמונת לקוי בתפקוד קוגניטיבי והיפרתירואידיזם הם שתי סיבות עיקריות שיכול לגרום לחתול מבוגר ליילל בלילה. למרות זאת, תנאים אחרים עשויים להיות מעורבים : כאבי שיניים, דלקת פרקים, אי ספיקת כליות, לחץ דם גבוה, גידול במוח וכו'.

בכל מקרה, אם החתול שלך מונע ממך כל הזמן לישון עם מיאו בטרם עת, כדאי לבקר אצל הווטרינר.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

למה החתול שלי מיאו כל הזמן?

החתול שלי מעיר אותי בלילה: 5 עצות כדי סוף סוף להצליח לישון

למה החתול שלי שותה הרבה מים?

הנה איך לעשות עץ חתול באמצעות ענף פשוט

הפירות והירקות שאתה יכול לתת לחתול שלך