למה החתול שלי אוכל את ארגז החול שלו?

אם אי פעם שמתם לב שהחתול שלכם אוכל את ארגז החול שלו, בטח הופתעתם במיוחד. למה שכדור השיער הנקי שלך יאכל את החומרים שבהם הוא משתמש כדי לעשות את העסק שלו? אנו מסבירים את הסיבות להתנהגות זו!

1. חסרים בו מינרלים

אם החתול שלך אוכל את ארגז החול שלו, יכול להיות שזה פשוט בגללהוא מבקש למלא מחסור במינרלים. ואכן, פסולת חתולים מורכבת לרוב מגיר או קוורץ, המכילים בעצמם ברזל, מגנזיום… אז הקפידו לפצות על החסרונות של האדם כמה שיותר מהר!

2. הוא סובל מפיקה

הפיקה היא א הפרעת אכילה המורכב מ לבלוע כל מיני חפצים או חומרים בלתי אכילים. אם החתול שלך סובל מזה, זה מסביר מדוע הוא אוכל לא רק את ארגז החול שלו, אלא גם את כל מה שעובר לו מתחת לכף הרגל. כדי לתקן זאת, מצא את מקור החרדה שלו וגרם לו להתחיל טיפול!

3. הוא חולה

מחלות מסוימות עלולות לגרום לחתול לבלוע חלקים מהמלטה שלו. זה המקרה של איידס בחתולים כמו גם אי ספיקת כליות. אם יש לך ספק ואם אתה מבחין בתסמינים חריגים בחתול שלך, התייעצי עם וטרינר.

המלטה של ​​חתלתולים
קרדיטים: iStock

4. הוא לחוץ

ללחץ יכולות להיות השלכות חמורות על התנהגות החתול. אז, אכילת ארגז החול שלו עשויה להיות הדרך היחידה שחיית המחמד שלך מצאה לעשות זאת לשחרר את הלחץ שלך. נסו להרגיע אותו ולהרגיע אותו לשחק איתו ולתת לו את כל תשומת הלב שהוא צריך.

5. הוא משועמם

אם החתול שלך משועמם, הוא עלול להתפתות לאכול את ארגז החול שלו ככה כדי לראות אם זה יכול להיות כיף. במקרה כזה, קנה לו (או תעשה אותו) כל מיני צעצועים (עץ חתול, כדור, עכבר…) ו לעורר אותו ! ואכן, גם אם החתול הוא בעל חיים עצמאי, יש לו צורך גדול לנוע ולהפעיל את דעתו, בכל יום בשנה! אז אתה צריך להתמסר לפחות שעתיים ביום לחתול שלך…

6. הוא סקרן

אם החתול שלך הוא חתלתול, זה נורמלי שהוא מחפש לגלות את סביבתו. בדיוק כפי שגורים יכולים לעשות, הוא יכול להתחיל לטעום מכל מה שמסביבו כדי ליצור חוויות חיים משלו.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

מהם הצרכים התזונתיים של חתולים?

5 טיפים כדי להניא את החתול שלך מאכילת צמחים

7 טיפים להאכלת החתול שלך היטב

האם חתול בחוץ מאושר יותר מחתול פנימי?

הטיפים שלנו לאחסון נכון של מאכלי המחמד שלכם!