למה החתול שלי לא שותה מהקערה שלו?

שמתם לב שקערת המים של החתול שלכם אף פעם לא ריקה, בניגוד למים בעציץ שלכם? חשבתם שהחתול שלכם אף פעם לא צמא אבל ברגע שאתם מזרים את מי הברז, החתול שלכם ממהר לשתות אותם? זה נורמלי, חתולים אינם חובבי קערות גדולות, מכמה סיבות.

1. היא מזהמת את האוכל שלה

החתול אולי מבוית במשך זמן רב מאוד, אבל הוא לא איבד את שלו אינסטינקט צייד. ואכן, בטבע, חתולים לא שתו מים שהיו בסביבה הקרובה של הטרף שזה עתה הרגו כדילמנוע כל סיכון לזיהום.

לכן הם מיישמים את אותו עיקרון עם קערות המים והאוכל שלהם. נסה להכניס את קערת המים של החתול שלך חדר אחר וצפו בתוצאה!

2. היא לא במקום

יש ללמוד בקפידה את המקום בו מונחת קערה של חתול. אכן, החתול הוא חיה בעלת אופי חשדן שצריכה לצפות מראש כל סוג של סכנה.

לפיכך, אם הקערה שלו מותקנת מול קיר, החתול יצטרך להפנות את גבו לשתות ולא ישלוט יותר באירועים אם אי פעם יצטרך לברוח פתאום.

3. המים אינם טריים

כמו בני אדם, חתולים מעדיפים לשתות מים קרירים. אם המים בקערה של החתול שלך לא משתנים לפחות 2 פעמים ביום, זה נורמלי שהאחרון מתנער ממנה. בנוסף, מים עומדים יכולים להכיל רבים בַּקטֶרִיָה.

חתול ג'ינג'י שותה מי ברז
קרדיטים: iStock

אם אתם נוטים לשכוח להחליף את המים של החתול שלכם, תוכלו להשקיע במזרקת מים. כך תהיה לו הרגשה שהמים מתחדשים כל הזמן, מה שבהחלט יעודד אותו לשתות.

4. הקערה לא מתאימה

חתולים שונאים לשתות ממיכל שבו הזפם שלהם נוגע בקצוות. אז בחרו גם קערות מתאימות חומרים נעימים לריח כגון אלומיניום או קרמיקה (פלסטיק מפיץ ריח שאינו מוערך על ידי חתולים).

5. החתול מקבל לחות באכילה

בניגוד לכלבים, חתולים אינם צריכים לשתות הרבה מים אם יש להם א בעיקר אוכל רטוב (פאטה, קופסאות וכו'). למעשה, בטבע, חתולים מקבלים לחות הודות למים הכלולים בטרף שהם אוכלים.

6. החתול לא רואה את המים, אבל שומע אותם

מים קפואים במיכל אינם מורגשים בקלות עבור החתול, מה שמעדיף את שמיעתו על פני הראייה. אם המים זורמים מהברז, הוא עלול קל יותר לאתר וישתה ממנו ביתר רצון.

אתה תאהב גם:

5 טיפים להכנת החתול שלך לשתות

למה החתול שלי שותה הרבה מים?

האם החתול שלי יכול לשתות חלב?

למה חתולים לשים?

איך לאמן חתול?