למה החתול שלי מעיר אותי בלילה?

אתה אוהב את החתול שלך, זו עובדה. אבל כשהוא מבלה את כל הלילות שלו עושה הכל כדי להעיר אותך עם מיאו רועש וכפות על הפנים, לא רק שאתה שונא אותו, אלא שאתה לא מבין למה הוא עושה את זה. לעצבן אותך? לנקום ? תשובות.

חית דמדומים

זה לא סוד שהחתול הוא א טורף דמדומים. ישן כבד (עד 18 שעות ביממה), בשעת בין ערביים ושחר הוא יוצא לצוד וכל חושיו מתעוררים. בבית, זמן הציד הזה מוחלף בזמן משחק.

בְּכָך, כשהוא בא לשחק עם הרגליים שלך מתחת לשמיכת פוך בזמן שאתה ישן, הוא פשוט ממלא את הצרכים הטבעיים שלו ומכבד את קצב החיים שלו.

אחרת, אם החתול שלך מבלה את היום בשינה ומשועמם, הוא יהיה בכושר עוד יותר בערב. זה נכון במיוחד עבור חתולים החיים בדירות שאין להם הזדמנות לצאת ולשחרר קיטור על שום דבר אחר מלבדך לאחר רדת החשיכה.

לילה חתול
קרדיטים: iStock

האשימו את זה בהרגלים רעים

סיבה נוספת שהחתול שלך מעיר אותך בלילה היאהוא יודע היטב שאתה תענה על כל צרכיו במהירות, כעבד הטוב שאתה. כידוע, בבית החתול הוא המלך, וכאשר מסייה רעב, זה נראה לו נורמלי לבוא ולבקש ממך לאכול, בכל שעה ביום או בלילה. אל תאשים אותו, הוא לא מבין שהוא מפריע.

הבעיה היא שאם תיכנע למיאו בטרם עת שלו רק פעם אחת ותקום לתת לו כוס מחמד, מכת מכחול או לפתוח לו את הדלת, הוא יחשוב שהוא מצא דרך לקבל שירות כשהוא צריך משהו.

במציאות, הדבר היחיד לעשות הוא להתעלם מזה (זה כולל גם לא לצעוק או לזרוק עליו נעלי בית כדי לסתום לו את הפה). לאחר זמן מה הוא ישתעמם לבד ויפסיק להטריד אותך.

אחרת, היזהר לא להאכיל אותו ברגע שאתה מתעורר. תתלבש, תאכל את ארוחת הבוקר שלך ואז תן לו את המחית שלו. הוא חייב להבין שאתה זה שקובע את רגע הארוחה, ולא הוא.

אתה תאהב גם:

החתול שלי מעיר אותי בלילה: 5 עצות לסיים עם זה

האם חתולים באמת רואים כל כך טוב בלילה?

5 טיפים לשמח את החתול שלך בדירה

כיצד לבחור את עץ החתול שלך

איך למנות את המאכל של החתול שלך ללא אבנית?