למה חתולים ישנים כל כך הרבה כל יום?

חתולים ישנים כ-15 עד 18 שעות ביום, שהם שני שליש מחייהם. במילים אחרות, שינה חיונית עבור חברינו החתוליים. המבוגרים והצעירים יכולים אפילו לישון עד 20 שעות ביממה, זאת אומרת! ואם כדור הפרווה האהוב שלך מעיר אותך בלילה, זה לא מתוך זדון אלא בגלל שהוא ירש את אורח החיים הלילי מאבותיו הפרועים שישנו ביום ויצאו בלילה לצוד. זה מסביר במיוחד את העובדה שחתולים מסוגלים לראות בחושך וגם באור יום. אבל למה הם צריכים כל כך הרבה שינה?

1. כדי לשמר את האנרגיה שלהם

זה למטרת כדי לשמור על האנרגיה שלהם שחתולים ישנים כל כך הרבה. אכן, זה מאפשר להם לא להתיש את עצמם שלא לצורך. במיוחד מאז ה חיים פראיים זה לא קל: אתה חייב לצוד כל יום להאכיל את עצמם ואת הצעירים שלהם אבל גם להיות כל הזמן בכוננות. אכן, הטבע טומן בחובו סכנות רבות וצריך להיות במצב טוב כדי לקוות לשרוד אותן!

וגם אם חתולי בית אינם צריכים לצוד מזון, הם שמרו על היכולת הזו לישון במהלך היום ולהתעורר בלילה. אכן, זה א התנהגות גנטית שהם ירשו את אורח החיים מאבותיהם הפרועים. יתרה מכך, העובדה של שינה מרובה ולכן חיסכון באנרגיה המושקעת מאפשרת לחברינו החתוליים להזדקן פחות מהר ולכן לחיות זמן רב יותר.

כמו כן, חתולים אינם ישנים בשקט. אכן, קשוב לרעש הקטן ביותר, לעתים קרובות הם ישנים רק עם עין אחת פקוחה. העיניים שלהם בדרך כלל פקוחות למחצה. לכן הם זקוקים לשינה רבה על מנת להתאושש לחלוטין.

2. כדי להתחמם

אם חתולים ישנים הרבה, זה גם על מנת לשמור על חום גוף רב ככל האפשר. אכן, אין להם את היכולת להתחמם כמונו ובמיוחד במזג אוויר קר, שינה היא הדרך היחידה להישאר חם. לשם כך, חתולים שוכבים על ידי כריכת הזנב סביב גופם.

חתלתול ישן
קרדיטים: jarmoluk/Pixabay

3. כדי לספק את השעמום

חתולים הם בעלי חיים שצריכים להיות מגורה כל הזמןפיזית אבל גם אינטלקטואלית. לפיכך, אם הם מבלים את כל היום לבדם בהמתנה שהאדם שלהם יחזור הביתה מהעבודה, זה נורמלי שהם ישנו כדי למלא את השעמום. זו גם הסיבה שמסבירה מדוע חתולים רבים מעירים את בני האדם שלהם באמצע הלילה: הם לא התעייפו במהלך היום ולכן יש להם צריך להוציא. אם לחתולה שלכם יש נטייה להעיר אתכם בלילה, כדאי לנסות להקדיש לה זמן משחק אינטנסיבי בערב לפני שאתם הולכים לישון.

כמו כן, כשיורד גשם או קר בחוץ, לחתולים יש נוטים לישון יותר.

אתה תאהב גם:

למה החתול שלי מעיר אותי בלילה?

למה החתול שלי עוטף את זנבו סביב כפותיו?

5 סיבות מדוע החתול שלך שוכב איתך

כל מה שצריך לדעת על וטרינרים התנהגותיים

חסוך כסף עם מערכת מנויים זו!