למה חתולים לא אוהבים מים?

זה ידוע שלרוב החתולים יש סלידה ממשית ממים. גם אם הם מתרחצים היטב בעצמם, יכול לקרות שהם עדיין זקוקים לאמבטיה טובה מכיוון שמצבם כל כך גרוע. ואז, שלום לנזק… לא רק שכדור השיער שלך יהפוך את חדר האמבטיה שלך, פשוטו כמשמעו, אלא גם יתמרמר עליך לכל החיים על כך שאילץ אותו למגע עם הנוזל המתועב הזה שהוא מים. אבל מה הבעיה שלהם, בדיוק?

פחד אינסטינקטיבי

העבירה הכי גרועה שאתה יכול לעשות לחתול היא להרטיב אותו. מי אשם בזה ? למקורותיו, כמובן! אה כן, החתול הוא חיה מהאזורים היבשים ביותר ואזורים מדבריים של כדור הארץ, כמו המזרח התיכון.

כדי להאכיל, הוא לא היה צריך להרטיב את כפותיו כדי לשטוף את הטרף שלו על ידי יציאה לדוג, בניגוד לבן דודו הנמר, שמקורו מאזורים מיוערים יותר. מים הם אפוא לא יסוד מוכר עבור החתול, זה מעורר חוסר אמון. לכל היותר זה משרת אותו לחות.

מצד שני, לחלק מהגזעים של חתולים ממדינות לחות יותר, כמו הנורבגי, מיין קון או סיבירי, אין בעיות עם מים. להיפך, טבילה קטנה תעשה להם רק טוב. ומסיבה טובה, למרות הסלידה שלהם למים, כל החתולים הם שחיינים מצוינים. לך תבין!

קסם למרות הכל

באופן פרדוקסלי, לחתולים יש קסם מסוים למים. ואכן, הם יכולים להישאר במשך שעות ולצפות בזרימת מי הברז או בגלים שנוצרים מהמים באמבטיה.

ברז חתול
קרדיטים: jaroslavzelenka0/Pixabay

לכן, מומלץ לעולם לא להשאיר את החתול לבד ליד אמבטיה מלאה במים או בריכת שחייה עם קצוות חלקים. ואכן, מרותק מדי מתנועות המים, הוא עלול להתפתות להתקרב יותר מדי ליפול ראש ראשון בְּתוֹך.

לאחר מכן הוא היה נאבק במשך כמה דקות לשחות בזמן שניסה לצאת מהכלא הכפוי הזה ובסופו של דבר היה מותש ו לְהַטבִּיעַ.

איך להרגיל את החתול למים?

אם לחתול שלך אין פחד פחד ממים, אתה יכול לגמרי לנסות להרגיל אותו לזה. האידיאל הוא להתחיל מוקדם מאוד, מחודשי קיומו הראשונים. הרטיבו אותו בעדינות כל יום במים פושרים בכל חלקי הגוף (זכור, החתול שונא את הקור!). במהלך הימים, התקן אותו ב-a אגן מוצב על הרצפה ואז מלאו אותו בהדרגה במים.

תשומת הלב, לא מומלץ להכריח חתול להתרחץ, תוך סיכון של טראומה לכל החיים. אם אתה מגלה שהחתול שלך לא יכול לעמוד במגע אפילו עם טיפה קטנה של מים, אבל באמת צריך לרחוץ אותו, בחר שמפו שניות חתול מיוחד!

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

שטיפת חתול שלא אוהב מים: 3 עצות לעשות זאת

מעיל חתול: 5 טיפים טבעיים לטיפול בו

10 דברים שעושים חתולים באמת, אבל ממש לא מאושרים

כדי להראות לחתול שלך שאתה אוהב אותו, תמצמץ!

כיצד להאכיל נכון את החתול שלך: 7 טיפים לביצוע