למה חתולים לשים?

ברגע שהחתול שלך מתחיל לגרגר, שתי כפותיו הקדמיות הקטנות מתחילות לבצע תנועות מוזרות, כאילו לישה בצק לחם. לאחר מכן הוא מוציא את ציפורניו ומושך אותן לאחור, ולא נכשל להיצמד לכל הבדים שעוברים מתחת לכף רגלו. כשהחתול שלך עושה את זה על הספה, אתה לא מאשים אותו ואפילו מוצא את זה ממש חמוד, אבל כשהוא עושה את זה על הבטן שלך, או על הרגליים שלך, זה כבר סיפור אחר. אבל למה הוא צריך patouner", כמו שאומרים?

מאיפה ההתנהגות הזו?

עם הלידה, חתלתולים לומדים מיד ללוש את העטינים של אמם עם הרגליים הקדמיות שלהם. הסיבה ? זה ממריץ את תהליך ההנקה ולכן להקל על זרימת החלב. לפיכך, הגורים הקטנים צריכים רק לינוק את אמם בשקט.

אבל יש גיל שבו התנהגות זו נפסקת שכן החתול הבוגר אינו צריך לינוק. חתול שממשיך ללוש בכפותיו, במיוחד בזמן חיבוקים, עשוי לעשות זאת מכמה סיבות.

הסיבות להתנהגות זו

החתול הוא מעל הכל חיה טריטוריאלית. לפיכך, יש לו את היכולת מפריש פרומונים הודות במיוחד לבלוטות הממוקמות בין הרפידות שלו. על ידי לישה של חפצים או אנשים, הפרומונים משתחררים, ומאפשרים לחתול לסמן את הטריטוריה שלו.

חתול שלוש כמו חתלתול אולי גם ירצה להביע א תחושת רווחה אבל גם מלחיץ. ואכן, התנהגות זו מאפשרת לו להירגע, ממש כמו גרגר.

חתלתול נגמל בגיל 8 עד 10 שבועות. אם הוא ייפרד מאמו לפני תאריך זה, הוא עלול להתפתח לאחר מכן בעיות התנהגותיות ולהמשיך לשחזר פעילויות ילדות, כמו לישה. בדרך כלל, גם לחתולים שנגמלו מוקדם מדי יש נטייה לינוק בגדים או רקמות אחרות שעוברות מתחת ללשונם.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

מדוע חתולים מתגרדים ליד הקערה וארגז החול שלהם?

מדוע החתול שלי עוטף את זנבו סביב כפותיו?

אבל למה חתולים כל כך מפחדים ממלפפונים?

10 טיפים שכדאי לדעת!

למה החתול שלי לא שותה מהקערה שלו?