למה חתולים מתחבאים במקומות לא סבירים?

אם אתה הבעלים הגאה של חתול, ודאי כבר שמתם לב שחתולים אוהבים להיעלם כמו בקסם, מתחבאים במקומות בבית שלפעמים אפילו לא חשדתם בקיומם. אבל למה הגישה המוזרה הזו? האם כדי להרגיש בטוח הם מתחבאים במעמקי הארון? אנו מספרים לכם יותר על הסיבות שמובילות חתולים להסתתר במקומות הכי לא סבירים.

1. להיות בשקט

חתולים ידועים כבעלי חיים עצמאיים ורגועים באופן טבעי להעריך את רגעי הבדידות שלהם כמו גם השגרה שלהם. כשאתה מקבל אנשים בבית או כשהילדים שלך באמצע משחק, החתול שלך הולך ללא תקנה להתחבא במקום שבו כמעט בלתי אפשרי למצוא אותו? זה נורמלי, הוא בורח מההמולה ומחפש שלווה כדי לסיים את שנתו מבלי שיפריעו לו. ברגע שהשקט יחזור למשק הבית, הוא ישתלם להראות את עצמו שוב.

מעל הכל, לעולם אל תכריח את החתול שלך לצאת מהמחבוא, זה רק יעשה לו טראומה עוד יותר. ואם אתם שמים לב שהוא מבודד את עצמו יותר מהרגיל, בדקו אם הוא חולה.

2. להרגיש בטוח

חתולים אוהבים שיש להם מקומות שהם יכולים לסגת אליהם כשהם עוברים תקופה לחוצה. באופן כללי, אלו הם מקומות רכים, חמים וגבוהים שממנו הם יכולים לפקח על הכל במקרה שיהיה צורך לברוח באכזריות. מעין מגדל שמירה.

חתול לחוץ
קרדיטים: iStock

לפיכך, אם זר או חיה אחרת נכנסים לביתו, ייתכן שהחתול יוכל, ממקומו, לעשות זאת לשלוט בבואו ובצאתו וכך מרגישים מוגנים.

3. ללדת

חתולים המצפים לתינוקות נוטים ליצור א קן קטן ונעים מחוץ לטווח הראייה כמה ימים לפני הלידה. דרך בטוחה להתכונן להולדת גורים.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

למה חתולים כל כך אוהבים קופסאות קרטון?

אבל למה חתולים כל כך מפחדים ממלפפונים?

למה החתול שלי אוהב להראות לי את הישבן שלו?

האם לשחרר אותו או לא?

5 טיפים לעודד את החתול שלך לאכול