מדוע החתול שלי עוטף את זנבו סביב כפותיו?

הבנת שפת "חתול" אינה תמיד קלה. לחברים החתוליים שלנו אולי יש לעתים קרובות עמדות מפורשות, אבל הם בכל זאת מסתוריים מאוד. אנחנו יודעים שהם מתקשרים עם העיניים שלהם, המיאו שלהם, היציבה שלהם אבל גם עם הזנב. עם זאת, בוודאי כבר שמתם לב שכאשר הוא יושב או מכורבל, אין זה נדיר שהחתול שלכם כורך את זנבו סביב כפותיו. אבל מה זה אומר?

1. לחימום

אחת הסיבות לכך שחתולים עוטפים את זנבותיהם סביב עצמם היא טֶמפֶּרָטוּרָה חִיצוֹנִי. אם קר או שהרוח נושבת, החתול שלך לא יהסס לעשות זאת שָׁפוּף קרוב לקרקע וליצור מעין כיסוי סביבו עם זנבו השעיר הארוך. כך, הוא מצליח לשמור על טמפרטורת גופו ב- חום קבוע.

זה גם מסיבה זו שהוא אוהב לְהִתָמֵר לידך בלילה או ישן ליד א רַדִיאָטוֹר. כשהטמפרטורות יורדות, חתולים אובססיביים למציאת מקורות חום כדי להתחמם. ואכן, חתולים הם בעלי חיים מהאזורים החמים ביותר של כדור הארץ. לכן הם מעריכים את החום ואת השמש. יתר על כן, זה לא נדיר לראות את החברים החתוליים שלנו לוקחים רחצה בשמש בחוץ ברגע שהקרניים מספיק חמות. ואפילו בקיץ!

2. כדי להגן על עצמך

חתול יושב שעוטף את זנבו סביב גופו יכול להיות גם בתנוחת הֲגָנָה, דאגה. ואכן, מספיק שהוא רואה כלב או חתול אחר מתקרב כדי שיעטוף את עצמו בזה באופן אינסטינקטיבי. זנב מגן.

זו יכולה להיות גם דרך לסמן את שלו מְבוּכָה, כשיש אורחים בבית, למשל. אפשר לדמות התנהגות זו חציית זרועות איתנו בני האדם.

חתול שוכב לבן שמן שמן
קרדיטים: iStock

3. לבודד את עצמך

הדרך הזו ללפף את זנבו סביב כפותיו היא לא רק דרך להתחמם ולהגן על עצמו, אלא גם לבודד את עצמו. ואכן, גישה זו מצביעה על כך שהחתול שלך נמצא בה שוורים וכי יש לו לא רוצה שיפריעו לך. במקרה כזה עדיף להשאיר אותו בשקט עד שיחליט לבוא אליכם.

כן, חתולים אולי מבויתים במשך אלפי שנים, אבל עדיין יש להם משהו מיוחד עצמאי !

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

למה חתולים מלקקים אותנו?

למה החתול שלי אוהב להראות לי את הישבן שלו?

למה החתול שלי מיאו?

5 טיפים להגנה על עץ חג המולד שלך מפני החתול שלך

10 רעיונות למתנות לחתול שלך