מהו המזון הטוב ביותר עבור החתול שלי: קופסאות או קרוקטים?

כל בעלי החתולים שאלו את עצמם את השאלה הזו: מהו סוג המזון הבריא ביותר עבור החתול האהוב עליי? בין אם זה קרוקט או פטה, לשניהם יש את המאפיינים הספציפיים שלהם.

הקופסאות

אנחנו לא הולכים לשקר אחד לשני, אוכל לחתולים זה מאכלים אהובים מהחתולים הביתיים שלנו. ומסיבה טובה, לעתים קרובות יש להם טעם טוב יותר מאשר הקרוקטים ויש להם א מרקם מעורר תיאבון יותר.

מעניין לדעת שארגזי חתולים הם מזון מאוד מלחלח מכיוון שהם מורכבים מ-80% מים. לחתולים שניזונים בעיקר מסוג זה של מזון יש א נטייה טבעית לשתות פחות מאלה שניזונים מאוכל.

מצד שני, לקופסאות יש כמה חסרונות. קודם כל, הם לא לא חסכוני במיוחד, כי פחות מזין מאוכל. חתול אפוא יאכל א פי 3 יותר כמות מחית ביום רק אוכל להיות שבע וצריכה יומית שהוא צריך. לפיכך, ה חתולים המועדים לבעיות עיכול צריך להעדיף תזונה המבוססת על אכילה.

לבסוף, המחית נשחק מהר יותר. זבובים יכולים להשתלט עליו במהירות או פשוט להידרדר במהלך היום.

מחית חתולים
קרדיט: s9234460/Pixabay

הקרוקטים

המאכלים תורמים לבריאותו הטובה של הפה של החתול שלך. הם מאפשריםלהסיר משקעי אבנית ביתר קלות דרך לעיסה והם מקדמים נשימה טובה.

היתרון הנוסף שלהם הוא שהם נשמרים טוב מאוד באוויר הפתוח כל היום, מה שמפחית משמעותית את כמות המזון שנזרק לפח. אם כדור הפרווה שלך אוהב ארוחות מנות במהלך היום ויש לו מספיק מה לאכול, המאכלים עשויים להתאים לו.

לבסוף, שלהם ערך תזונתי הוא טוב מאוד, מה שהופך אותם לארוחה מאוזנת עבור החבר הנאמן שלך.

מצד שני, בניגוד לפטה, הם אינם מזון רטוב מאחר והם מורכבים מ-10% מים בלבד. לכן חשוב לוודא שלחברך בעל הארבע רגליים תהיה גישה ל-a קערת מים מתוקים בכל שעה ביום.

חתול אוכל קערת אוכל
קרדיטים: iStock

אז קופסאות שימורים או קרוקטים?

שניהם, קפטן! לשני המזונות יש יתרונות מסוימים וכמה חסרונות. לכן עדיף החליפו אותם בכל ארוחהאו אפילו למה לא לערבב בין השניים.

אבל שימו לב לכבד את המינונים שאתה נותן לחתול שלך על מנת לקבל מנה יומית מאוזנת. כדי לגלות איזו כמות יכולה להבטיח רווחה מיטבית עבור חיית המחמד שלך בהתאם לגילה ומשקלה, אל תהססו תסתכל בגב החבילות קופסאות שימורים או אוכל או שאל את הווטרינר שלך לייעוץ.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

כיצד להאכיל נכון את החתול שלך: 7 טיפים לביצוע

מהם הצרכים התזונתיים של חתולים?

אוכל: אילו טעמים החתול מעדיף?

רבע שעה של טירוף של החתול: איך להגיב?

5 עצות חובה לחתולים וכלבים להסתדר