מהם הסיכונים לאחר שריטה/נשיכה של חתול?

גם אם אנחנו מעריצים אותם, יש להכיר בכך שכדורי השיער שלנו יכולים לפעמים לפגוע בנו בזמן משחק או להיות מעט אגרסיביים. למרות הרצון שלהם להשתעשע איתנו, קורה שהדחפים שלהם משתלטים עליהם ושהחתולים שלנו תוקפים אותנו. בנוסף, אפשר גם להיות מופתע מחתול כשפשוט רציתם ללטף אותו. בל נשכח שבעלי חיים הם בלתי צפויים ולכן חשוב לקחת את זה בקלות במפגש איתם. להלן מידע על הסיכונים השונים הנגרמים בעקבות שריטה או נשיכה של חתול.

הסיבות השונות להתקפה

למרבה המזל, נשיכות או שריטות משמעותיות אינן שכיחות כאשר יש לך חתול, אלא אם כן הוא אגרסיבי מאוד. זה חשוב ל תן לחיית המחמד שלך זמן לפני שתוכל לטפל בזה כמו שצריך. לכן, אם זה עתה אימצת אחד, לרווחתו, אל תדלג על השלבים החיוניים. עם זאת, ישנן סיבות שונות מדוע חתול עלול לתקוף אותך, הנה כמה מקרים אפשריים.

פַּחַד

ראשית, החתול שלך עשוי לפחד ולהגיב בחשדנות. אם זה המצב, אל תהססו להתאזר בסבלנות ולתת לו זמן להתאקלם לשינויים האפשריים אליהם הוא נחשף. זה גם חיוני ל אל תתעקש כשהוא לא רוצה לעשות משהו ולא עושה לעולם לא בכוח לקבל ממנו משהו. חשוב שהחתול שלך יהיה מוכן במשחקים, אבל גם אם הוא רוצה חיבוקים. ככל שתתעקשו יותר, כך גדל הסיכוי שהוא יעקם את האף.

חתול אגרסיבי
קרדיטים: evgeniyablaznova/iStock

הפחד

חתולי פרא יכולים להיות מאוד אגרסיביים. לכן חשוב לא להטריד אותם אם אתה רואה אותם. למעשה, הפחד מבני אדם יכול להוביל אותם גישה הגנתית או לתקוף. במקרה זה, אל תנסה להיכנס איתם לעימות, והתעלם מהם. ככל שפחות שידולים, כך יקטן הסיכון שחתול יחליט לתקוף אותך בגלל זה להגן על עצמך מפני סכנה אפשרית.

המשחק

במקרה אחר, החתול שלך עלול לנשוך או לשרוט אותך כשאתה משחק איתו. בדרך כלל הוא רגיל לשיטות האלה עם המתוכדים שלו ולכן לא בהכרח עושה הבדל כשזה מגיע אליך. למרות שזה עשוי להיות מטריד, ייתכן שזה לא לא מרצון והרגשות משתלטים על השליטה. יתר על כן, גישה זו יכולה להיות גם אות מהחתול שלך : אולי הוא לא רוצה לשחק יותר ורוצה להישאר בשקט.

חולשה

אם החתול שלך לעתים קרובות מתלטף, חיבה ועדין איתך, גישה תוקפנית צריכה להוביל אותך לפקפק במצב הבריאותי שלך. אכן, זה יכול להיות אירוע הקשור לכאב. בעלי חיים לא יכולים לדבר, אם אתה קולט שינוי בגישה שלא דומה לחתול שלך, אל תהסס לפנות לוטרינר במהירות.

האם אתה מבלה מספיק זמן עם החתול שלך?

כמה טיפים שהכל יסתדר