מהם הצרכים התזונתיים של חתולים?

לחתול הבוגר צרכים תזונתיים ספציפיים אשר חייבים להשתלב בתזונה מגוונת ומאוזנת. כדי למנוע חוסרים, חשוב לגוון את התפריטים של החתול שלכם על מנת לספק לו את כל מה שהוא צריך, בהתאם לגילו, אורח חייו ומצב בריאותו.

1. חלבונים

החתול הוא טורף, זו עובדה. לכן זה דורש צריכת חלבון גבוהה (בין 30 ל-40% מהמנה היומית), להבטחת בריאות טובה ויופי פרווה. אכן, חלק חלבון איכותי מהחיבעלי ערך תזונתי גבוה (שרירים, לב, כבד, ביצה…), חיוניים בתזונה של החתולים שלנו.

א מחסור בחלבון יכול לגרום לבעיות עור, כולל נשירת שיער או שיער עמום.

2. חומצות אמינו

חומצות אמינו, כמו טאורין et ל'ארגינין, חיוניים לחתול. מכיוון שהוא לא יכול לסנתז את כולם, חיוני לספק לו חלק מהתזונה שלו. במקרה של חוסר, זה יכול לגרום להפרעות לב, עיניים או אפילו שתן.

3. פחמימות ושומנים

ליפידים או חומצות שומן, כגון אומגה 3 איפה ה אומגה 6, מהווים מקור אנרגיה לחתול. נוכח ב- שומנים מן החי וה שמנים צמחיים, הם מאפשרים לשיער לזרוח ולעור להיות אלסטי. הם גם מקדמים ריפוי פצעים.

חתול אוכל קערה
קרדיטים: iStock

לגבי פחמימות, או סוכרים איטיים, שנמצאים במיוחד בעמילן המרכיב דגנים (חיטה, אורז, תירס וכו'), פסטה או תפוחי אדמה, יש לכלול אותם גם בתזונה של החתול.

4. ויטמינים

הויטמינים החיוניים בתזונה של החתול, שהם ה ויטמינים A, B, D, E, K, H, יש למנות בחוכמה. במקרה של חוסר עלולות להופיע הפרעות ראייה ועור, בעוד שבמקרה של עודף החתול עלול להפוך לאפאטי לחלוטין.

5. מלחים מינרלים

לצמיחתו ולהגנה על עצמות ושריריו, החתול זקוק למלחים מינרלים: סידן, נתרן, אשלגן, מגנזיום, זרחן, אבץ, נחושת… בדיוק כמו ויטמינים, יש לתת מינון זהיר של מלחים מינרלים.

במקרה של מחסור או עודף, החתול יכול להציג חולשות שרירים, הפרעות בשתן ועיכול או דפיגמנטציה של השיער.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

10 מזונות שאסור לתת לחתולים ולכלבים

מהו המזון הטוב ביותר עבור החתול שלי: קופסאות או קרוקטים?

חתול: 5 סיבות לעבור לאוכל אורגני

המדריך לפענוח שפת החתול שלך

כלבים עולים פי 3 מחתולים!