מה אם עייפות השפם הורסת את הארוחות של החתול שלך?

האם החתול שלך מתעצבן כשהארוחות מתקרבות? האם הוא נוהג להניח את האוכל שלו על הרצפה לפני שהוא אוכל? או אפילו להימנע מאכילה ו/או שתייה ככל האפשר? הוא עלול להיות קורבן של עייפות שפם!

עייפות שפם: מחלה אמיתית?

אתה יודע, שפמים, נקראים גם רטט, חיוניים לחלוטין עבור החברים החתוליים שלנו. קודם כל, הם מאפשרים להם להתמקם במרחב, במיוחד בלילה. ומסיבה טובה, הם יכולים לזהות תנועה באוויר ובכך לקבוע את הגודל והצורה של מכשולים סמוכים, מה שמאפשר לחתולים לנוע בקלות בכל סוג של חלל, מוגבל במיוחד. השפמים שלהם עוזרים להם למדוד את רוחב המעברים.

אבל השפם של החתולים הם גם שלהם חיוני לציד, ולכן להאכיל. ואכן, בזכותם הם יכולים לזהות, מרחוק, את קווי מתאר של הטרף שלהםמה שמאפשר להם להרוג אותם בצורה היעילה ביותר שיש.

אם השפם של חתולים כל כך יעילים, זה בגלל שלכל אחד יש א איבר חישה בקצה שלהם, אשר שולח מסרים למוח ולמערכת העצבים של חתולים. איבר זה אחראי למעשה לשידור רבים מידע סביבתי שמקיף את החתולים.

צ'אט שפמים
קרדיטים: DiogoAlexandre/Pixabay

לפיכך, שפם פיזית רגישות יתר והכי פחות היטל מידע יכול להיות מסובך לניהול החיה. זה נקרא עייפות שפם. עייפות זו מתרחשת במיוחד כאשר החתול נאלץ לעשות זאת לשפשף את שפמו נגד קצוות קערת המים או האוכל שלו, למשל, כדי להיות מסוגל לשתות או לאכול.

זה יכול להוביל לא תחושה מאוד לא נעימהאפילו אי נוחות ניכרת, יוצר הרבה לחץ. לפיכך, עייפות שפם היא לא מה שאפשר לכנות מחלה, אלא א צַעַר שנגרם על ידי ה מגע חוזר ונשנה של שפם נגד משטחים.

סימנים של עייפות שפם

לעתים קרובות מאוד, ה בעיות מזון שחווים חתולים נובעים מעייפות שפם. אבל מאחר שהפרעה זו לא ידועה, הבעלים חושבים בדרך כלל שהחתול שלהם פשוט גַחְמָנִי, אפילו קצת מטורף. אבל אם, בזמן הארוחה, החתול שלך מפגין אחת או יותר מההתנהגויות הבאות, עייפות שפם עשויה להיות הסיבה:

  • בכפותיו הוא מפיל את האוכל מהקערה שלו על הרצפה לפני שאוכל אותו. כך גם עם מים.
  • הוא לוקח בעדינות את האוכל מהקערה שלו ומניח אותו על הרצפה כדי לאכול.
  • הוא מסרב לאכול אם הקערה לא מלאה עד אפס מקום.
  • החתול משאיר אוכל בקערה שלו אבל תמיד נראה שהוא רעב.
  • הוא אוכל רק מה שנמצא במרכז הקערה.
  • הוא שם אוכל בכל מקום סביב הקערה שלו כשהוא אוכל.
  • החתול מהסס לפני האוכל: הוא עומד ללא תנועה ליד הקערה שלו או מסתובב סביבה כמה פעמים. הוא כמעט נראה מפחד להתקרב אליו.
  • הוא אגרסיבי עם חיות מחמד אחרות כשהוא אוכל.

כיצד למנוע עייפות שפם בחתולים?

על מנת למנוע מהחתול שלך ליפול קורבן עייפות שפםזה פשוט: פשוט החליפו את קערות המים והאוכל העמוקות והצרות שלהם בקערות או קערות אוכל רחב ורדוד (סוג צלחת שטוחה). לפיכך, כדור השיער שלך לא ייאלץ לשפשף את השפם שלו בקצוות כדי להאכיל, ובכך למנוע מתח מיותר.

חתול אוכל אכילה
קרדיטים: iStock

יתר על כן, העדיפו קערות נירוסטה. אכן, סביר להניח שהאחרונים יטפחו בַּקטֶרִיָה מאשר קערות פלסטיק. כמו כן, חתולים בדרך כלל שונאים ריח של פלסטיקוחלקם אפילו שם אַלֶרגִי.

גם לאחר החלפת קערות של החתול, האחרון עדיין נראה לא נוח בארוחות ומסרב לאכול? במקרה זה, יש מקום לביקור אצל הווטרינר.

אתה תאהב גם:

5 טיפים להכנת החתול שלך לשתות

5 טיפים לעודד את החתול שלך לאכול

החתול שלי כבר לא אוכל: סיבות ופתרונות

החתול שלך לא מגיב כשאתה קורא לו? בגלל זה

ללמד את החתול שלך להקל על עצמו בארגז החול: 6 עצות לעקוב