קבלת חתלתול בבית: השלבים שיש לבצע

זהו, זה היום הגדול! סוף סוף תקבלי הביתה את החתלתול הקטן שחלמת עליו כבר שבועות. כדי שתהליך האימוץ וההתאקלמות למשק הבית שלכם יעבור בצורה חלקה, חשוב לכבד את השלבים הבאים ביום הגעתו של כדור הפרווה המיוחל.

1. הכינו את חללי המגורים שלכם

על מנת שהחתלתול שלך יסתגל ברגע שהוא מגיע לסביבתו החדשה, מרחב המחיה שלו חייב להיות מוכן. שֶׁלוֹ ציוני דרך עתידיים בבית החדש הזה שלך יש חשיבות עליונה עבור החתול הקטן.

בהגיעו עליו לנכס מיד את סביבתו כדי שירגיש טוב. לכן מומלץ לבחור חללי מגורים אחרונים כדי לא להפריע לו אחר כך. אז בחרו בקפידה את המקומות שבהם אתם רוצים להתקין אותו.

ישנם 4 חללי מגורים להכנה:

החלל הראשון שכדאי לכם להקדיש לו בבית הוא אזור שינה. חתלתול ישן הרבה. לכן הוא יצטרך א מקום נעים ושקט שבו הוא יכול לנוח כרצונו.

האידיאל הוא לבחור א מרחק ממקומות מעבר כמו גם המלטה שלו. אל תהססו לסדר את החלל על ידי בחירת כריות רכות מאוד או שמיכות רכות מאוד.

יהיה צורך ללמד את החתלתול שלך ניקיון. כדי לעשות זאת, הקל על הדברים על ידי הנחת ארגז החול שלו בתוך א מקום שקט ואוורירי של הבית. כשהוא יצטרך לעשות את העסק שלו, הוא ילך בקלות רבה יותר לארגז החול שלו אם הוא ירגיש שם טוב. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא למקם אותו ב-a מקום רחוק מהקערות שלו אוכל (אתה יכול לאכול ליד השירותים שלך, נכון?).

כדי שחתלתול ילמד מהר לעשות בהמלטה שלו, מומלץ גם לנקות אותו לחלוטין לפחות פעם בשבוע (קופסת פלסטיק + החלפת חול). מצד שני, יש צורך להסיר את הצואה וכן את מקומות החול שהתלכלכו בשתן כל יום כך שהארגז תמיד נקי והחתלתול רוצה לחזור אליו.

  • מקום שמוקדש לאוכל

אזור האכילה צריך להיות מזוהה בקלות עבור החתלתול. רוב הזמן, בעלי חתולים מתקינים אותו במטבח. האידיאל הוא לבחור מקום שנוח לך ו גישה נוחה עבור החתול הקטן.

אתה יכול להקדים את הארוחה הראשונה שלו וכבר יש לך שתי קערות: האחת מכילה קרוקטים והשנייה מכילה מים. יש להחליף את קערת המים לפחות פעם ביום כדי שהחתלתול תמיד יעשה זאת גישה למים מתוקים.

רוב הגורים הם בדרך כלל שובבים מאוד. אם יינתן מקום קטן בבית לחתול התינוק לשחק ולטפס כרצונו, הוא יהיה מאושר פי כמה.

למשל, התקינו עץ לחתול או עשו מגרש משחקים, תוכלו גם למקם כמה צעצועים בחדר.

2. אבטח את המקום

סקרנים מאוד, חתלתולים אוהבים לעזוב לחקור את הסביבה או להיפך להסתתר בחור הקטן ביותר שהם יכולים למצוא. היזהר לאבטח את כל החללים בהם יחיה החתלתול שלך. בשביל זה, ודא שכל פינה היא נטול סכנה עבור החתול הקטן. חתלתול אוהב לשחק עם כל מה שמגיע מתחת לכפה שלו, ולכן יש צורך להיזהר מאוד.

להתחיל עם לסגור את כל החלונות ויציאות אפשריות למניעת בריחה או נפילה שלא במתכוון. חסום את כל הפינות שבהן הוא עלול להיתקע (מאחורי רהיטים, מתחת לרהיטים וכו'). ודאו גם שהצמחים שיש לכם בבית אינם רעילים לו. סוף כל סוף, להגן על חוטי חשמל בולט או כל חפץ או התקנה אחרים שעלולים להיות מסוכנים.

חתלתול ישן
קרדיטים: iStock

3. שחרר אותו בעדינות

בן לוויה החדש שלך סוף סוף הגיע. הוא ממתין בתבונה בארגז ההובלה שלו שקניתם מראש ובה אתם שמים אותו לזמן הנסיעה לביתכם. עכשיו זה הזמן להכיר לו את ביתו החדש.

בשביל זה, הצג קיצוניות ממתק. לאחר הנחת הקופסה במקום שאתה רוצה שהוא יגלה קודם (המטבח יכול להיות בחירה טובה כדי שידע מיד היכן לחמם ולאכול), פתח את הדלת ו להתרחק כמה צעדים. יש גורי חתולים שיוצאים מהארגז שלהם מיד, אחרים מפוחדים מדי ומעדיפים להתכרבל מאחור, בביטחון. בשני המקרים, תן לזה להיות.

4. תן לו לחקור את הסביבה החדשה שלו

ברגע שהחתלתול יצא מהארגז שלו, מיד הראה אותו איפה המים והאוכל. עשה את אותו הדבר עם המלטה שלו על ידי גירוד החול באצבעותיך כדי שיבין את התועלת שלו. מעל הכל, אל תסגור את דלת הארגז שלו, זה האחרון יכול לשמש א מקלט אם הוא מרגיש מודאג.

כדי להרגיע אותו כשאתה מגלה את החדרים השונים בבית שלך, אל תהיה פולשני מדי. תן לזה להתפתח בחופשיות תוך שמירה על מרחק מסוים. אתה יכול לנסות לשחק איתו כדי להרגיע אותו, אבל אל תרעיף עליו נשיקות וחיבוקים עדיין.

אם החתלתול שלך מפוחד מדי, קח אותו לאט. תן לו לחקור קודם חדר סגור. ואז, ברגע שאתה רואה שהוא מרגיש בטוח שם, תן לו גישה לחדר אחר. וכן הלאה. אבל מעל הכל, לעולם אל תכריח אותו להיכנס לחדר. כשיתחשק לו, הוא ילך, אל תדאג. אל תשכח שסבלנות ועדינות הן מילות המפתח בעת אימוץ חתלתול.

5. הציגו אותו לבני משפחה (בני אדם ובעלי חיים)

שלב זה חשוב מאוד להתנהלות חלקה של האירועים הבאים. ואכן, החתלתול שתקבל בברכה לביתך יצטרך לחיות עם אנשים ובעלי חיים שכבר יש להם את ההרגלים הקטנים שלהם. לכן חיוני שהם יכירו אחד את השני במהירות.

לגבי המצגת לבני אדם, יש לעשות זאת בעדינות. ספר לבני המשפחה, במיוחד לילדים, על ההתנהגות הנכונה לאמץ. זה חיוני הימנע מרעש, צעקות או מחוות פתאומיות במהלך הפגישה הראשונה.

בעת היכרות, דבר עם החתלתול על א שלך רגוע ויציב להרגיע אותו. זה נותן לחתלתול ביטחון ומניח את היסודות הראשונים להתפתחותו ולקשר שלו איתך. הקול והנוכחות שלך הם גם א ציון דרך ראשון בשבילו. אל תשאיר אותו לבד עם שאר בני הבית שלך.

ההיכרות עם בעלי חיים אחרים בבית היא צעד מלחיץ עבור כולם, אך הכרחי. ואכן, חבריכם הנאמנים בעלי ארבע רגליים עשויים לחוש מתח מסוים בנוגע לבואו של עולה חדש שישבש את כל ארגון הבית.

לאחר שהושלמו כל השלבים הקודמים, האידיאל הוא להפגיש את החיות שלך והחתלתול הקטן שלך בחדר סגור. חדר עם א שטח גבוה היכן החתלתול שלך יכול למצוא מקלט במקרה של פחד מומלץ. שב בפינה של החדר ותן להם לעשות את זה.

בין אם עם חתול או עם כלב, הפגישה יכולה להיות מעט מתוחה. לבעלי חיים יהיה באופן טבעי משהו מסוים חוֹסֶר אֵמוּן אחד כלפי השני, אבל זה נורמלי. צריך לתת להם זמן להכיר אחד את השני ולהתרגל לזה.

ברגע שהנהמה, היריקה או כל צורה אחרת של תוקפנות שככה, אתה יכול להוציא אותם מהחדר. ה קשר ראשוני לאחר שעבר, אתה יכול לתת להם להתפתח יחד בבית.

6. הלילה הראשון בבית

הלילה הראשון של חתלתול בביתו החדש יכול להיות נורא עבורו. בל נשכח שמדובר בחתול תינוק שזה עתה נלקח מאמו וממשפחת המוצא שלו. לכן יש לו את כל הסיבות להיות מוטרדים, אפילו לגמרי מאוימת.

כדי שהדברים יתנהלו בצורה חלקה ככל האפשר, התקינו אותו בחדר שהכנתם לו מראש. הרגיע אותו מעט על ידי מתן כמה ליטופים ולשחק איתו, ואז לצאת מהחדר ולסגור את הדלת מאחוריך. התחושה של להיות בתוך א שטח מצומצם ומצומצם יכול לעזור לאבטח אותו.

מעל הכל, אל תיכנע לפיתוי להרדים אותו במיטתך, גם אם המיאו שלו קורע לך את הלב. הוא חייב להבין שמקומו במיטה שלו, זה יחסוך לך הרבה צרות בהמשך.

שים לב שלחתלתול יכול לקחת מספר ימים, אפילו מספר שבועות, להסתגל למשפחתו החדשה. אז אל תיבהל! היו סבלניים ועדינים ותנו לזמן לעבור.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

5 אביזרים שיש לכולנו בבית ושמסוכנים לחתול שלכם

5 מסמכים חיוניים לבקש לרכישת גור או חתלתול

אימוץ חתלתול יכול לגרום למערכת היחסים שלכם להימשך זמן רב יותר

ללמד את החתול שלך להשתמש בדש החתול: 3 טיפים לביצוע

האם לשחרר אותו או לא?