רבע שעה של טירוף של החתול: איך להגיב?

אתה מותקן בשקט על הספה שלך כשלפתע אתה רואה את החתול שלך רץ כמו משוגע ברחבי הבית, רודף אחרי טרף שאתה לא יכול לראות. אפילו קורה שהוא תוקף את כפות הרגליים או הידיים שלך ברגע הטירוף הזה שלעיתים נדירות נמשך יותר מרבע שעה. האם התנהגות זו נורמלית? איך להגיב?

התנהגות המאפשרת לו להתפנות מהלחץ שלו

נראה לעתים קרובות עם עלות השחר או בין הערביים, התקף טירוף זה אצל חתולים מעיד על א מצב של מתח עז. אכן, החתול הוא צייד מלידה. האינסטינקט הטורף החזק הזה דוחף אותו, בטבע, לצוד כל היום (או לפחות כשהוא לא ישן).

עם זאת, חתולים חיים כיום לעתים קרובות דירה. לכן אין להם עוד הזדמנות לספק את האינסטינקט שלהם על ידי גישה אל החוץ. יתר על כן, לעתים קרובות הם נשארים רק את היום ולכן אין להם גירוי פיזי או נפשי. חתול שהכיר את החיים בחוץ ומוצא את עצמו נאלץ לגור בדירה נוטה יותר לפתח התנהגות זו.

כך, בערב, כשהאדם חוזר הביתה, החתול יאמץ לכמה דקות א התנהגות מוזרה מאוד. הוא יתחיל לרוץ ולקפוץ לכל עבר או לגרד את הקרסוליים של בעליו, כאילו השתגע. במציאות, זו רק הדרך שלולפנות את החרדה של היום וכל האנרגיה המצטברת.

ראש חתול שחור
קרדיטים: iStock

הפתרון: לעורר אותו

אם החתול שלך מאמץ את ההתנהגות הזו, במיוחד אל תנזוף בו, זה ירגש או מלחיץ אותו יותר מכל דבר אחר. פשוט דחפו אותו והפנו את תשומת ליבו לצעצוע.

ניתן להפחית בעיה התנהגותית זו על ידי גירוי החתול. א גישה חיצונית ברור שמומלץ, אבל אם הפתרון הזה אינו בר ביצוע, אתה תמיד יכול לעשות אותו שבילי קירלקנות לו צעצועים חדשים או אפילו להשקיע בחפצים חדשים (מתקן לחטיפים, עץ חתול וכו').

היזהר, עם זאת, שהחתול שלך לא ייפול לדיכאון. אם אתה מבחין באובדן תיאבון, בולימיה או שלשול אצל החתול שלך בנוסף להתנהגות זו, אל תהסס לקחת אותו לווטרינר.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

5 טיפים לשמח את החתול שלך בדירה

למה חתולים בוהים בחלל?

10 סימנים שמראים שהחתול שלך משוגע לגמרי

6 רעיונות חכמים לגרום לחתול שלך להתאמן מבלי לדעת זאת

מהו המזון הטוב ביותר עבור החתול שלי: קופסאות או קרוקטים?