רעיון טוב או רע?

בטח שמעתם על דיאטת בשר נא לחתולים, הידועה גם בשם BARF. האם זה דבר טוב או רע להאכיל את כדור השיער שלך?

מהו מזון BARF?

המונח BARF פירושו בצרפתית, " מזון גולמי מתאים מבחינה ביולוגית ». המטרה היא אפוא לתת לחברים החתוליים שלנו ארוחות גולמיות לחלוטיןבניגוד למנות בית שהן די מגוונות.

דיאטה זו אינה מומלצת לבני אדם כי היא נחשבת מסוכנת, אך האם זה כך גם לחתולים?

החתול, חיה טורפת

חתולים הם חיות טורפות וציידים, ולכן הם רגילים לאכול בשר וטרף כגון ציפורים או מכרסמים. לכן מערכת העיכול שלהם עדיין מותאמת לתזונה הישנה שלהם.

מעכשיו, חתולים אוכלים מזון תעשייתי, אבל נראה שהוא לא לגמרי מתאים לקיבה שלהם.

חתול אוכל
קרדיטים: AaronAmat/iStock

לחתולים שניזונו בדיאטה של ​​בשר נא, יש צורך ב-3 ארוחות ביום. בתכנית זו, בין 60 ל-80% מהבשר חייב להיות נא.

החתול צריך לא רק לאכול בשר שרירים אלא גם קרביים כמו לב, ריאות או כבד. הוא יכול לאכול בשר כמו עוף, כבש, בקר, הודו או ברווז. מצד שני, בשר חזיר בר אסור לחלוטין מכיוון שהוא עלול לגרום למחלות קטלניות.

היתרונות של דיאטת BARF

דיאטת BARF מתאימה לקיבה של חתולים. ואכן, הם מעכלים בשר נא טוב יותר מבשר מבושל. לא שוקל מזון תעשייתי (קרוקט, פטה) יכול להיות הגורם למחלות עם השלכות בלתי הפיכות בטווח הארוך.

בעלים שנותנים סוג זה של דיאטה לחתול שלהם שמו לב גם שלחיה שלהם יש א בריאות הפה טובה יותר. ואכן, תזונה המבוססת על בשר נא עוזרת להילחם באופן טבעי באבנית, בניגוד למזון תעשייתי. ה העור גם בריא יותר והפרווה מבריקה יותר.

טוב לדעת : אם אתה מתכנן לתת בשר נא לחתול שלך, זה חיוני קודם לפנות לייעוץ מהוטרינר !

החסרונות והסכנות של דיאטת BARF

אכילת בשר נא, לעומת זאת, טומנת בחובה סיכונים. אכן, בשר נא יכול להיות מזוהם בתולעים, חיידקים או טפילים. לכן דיאטה זו מסוכנת במיוחד לחתולים צעירים ומבוגרים, רגישים יותר.

יתר על כן, יש צורך לקחת זאת בחשבון הקפאת בשר בשום אופן לא מבטלת את הסיכונים ! הדרך היחידה לחסל סכנות אפשריות היא לבשל את הבשר. בנוסף, הקפאת בשר מפחיתה את כמות הטאורין, חלבון חיוני לחתולים.

10 סימנים שמראים שהחתול שלך לחוץ מדי

האם אתה צריך לנזוף בחתול שלך כשהוא עושה משהו טיפשי?