10 מזונות שאסור לתת לחתולים ולכלבים

לא תמיד קל להתנגד לחיית המחמד שלך כשהיא מבקשת אוכל במהלך הארוחה. אבל ברוב המקרים עדיף לא לתת לו סיפוק. אכן, מספר מזונות שאינם מזיקים לבני אדם ומרכיבים את התזונה הנוכחית שלנו רעילים לכלבים וחתולים. לפני שמעניקים פינוק לחיית המחמד שלכם, תמיד עדיף לוודא שהוא באמת בטוח עבורו. כי בעוד שרוב האנשים שיש להם חתול או כלב יודעים ששוקולד מסוכן עבורם, גם מזונות אחרים פחות ברורים יכולים להזיק להם.

1. ענבים

בין אם זה צימוקים או ענבים טריים, הם יכולים לגרום הפרעות במעיים et לפגוע בכליות. בנוסף, עבור כלבים קטנים, הם יכולים לגרום חסימות מעיים ולהגביר את הסיכון לחנק.

במקרה של בליעת ענבים, החיה מציגה הקאות, שלשולים, עייפות או אפילו כאבי בטן. להלן א כשל כלייתי דבר שעלול להיות, במקרים מסוימים, קטלני בטווח הקצר.

2. עשבי תיבול ארומטיים

בצל, עירית ושום יכולים לגרוםאֲנֶמִיָה (אי ספיקה של תאי דם אדומים) אצל חתולים וכלבים. ואכן, צמחים אלה עשירים בניחוחות מכילים נגזרות גופרית הפועלים על תאי הדם האדומים של החיה, וגורמים להקאות, אנמיה וטכיקרדיה.

אם בעל החיים צרך רק כמות קטנה, זה לא מאוד חמור, כי כל נזק שנגרם לתאי הדם האדומים הוא בדרך כלל הפיך.

3. משקאות אלכוהוליים

משקאות אלכוהוליים, כמו בירה, יין וכל אלכוהול אחר, משפיעים על בעלי החיים באותה מידה כמו עלינו. הם מובילים ל סְחַרחוֹרֶת וחוסר תיאום. בעיקרון, הם להפריע למוח. מספיקות כמה לגימות כדי לגרום לכלב או חתול להיות שיכור לגמרי. בכמויות גדולות הם יכולים אפילו לגרום בעיות לב ועצבים.

4. שוקולד, קפה, קקאו ותה

ידוע היטב שרוב הרעלות המזון הקטלניות בחיות מחמד נגרמות על ידי בליעת שוקולד או קקאו. זה בעצם א מולקולה הקיימת בקקאו מה שמסוכן כאשר מאוחסן בכבד. כלבים וחתולים שמים הרבה יותר מבני אדם כדי לחסל אותו (בערך יום).

תסמינים של בליעת שוקולד הם הקאות, שלשולים ועוויתות. מזונות המכילים קפאין הם גם מסוכנים מאוד כי הם הולכים בקלות להגביר את קצב הלב בעלי חיים עד שהם גורמים לתרדמת או אפילו למוות.

5. אגוזי מקדמיה

אגוזי מקדמיה יכולים לגרום לחולשה, דיכאון, הקאות ורעד, במיוחד אצל כלבים. הם מכילים א רעלן התוקף את מערכת העיכול והעצמות של החיה. די בכמה כדי לגרום לקשיי נשימה והקאות. הם גם מגבירים את הסיכון לחנק.

גור חתלתול כלב חתול
קרדיטים: kitty.green66/Flickr

6. קסיליטול

מסטיקים, מנטה, ממתקים, משחת שיניים ומאפים מתוקים רבים מכילים קסיליטול. א מַמתִיק (סוכר מזויף) הגורם בבעלי חיים א שחרור מוגזם של אינסולין. זה גורם לרמה לא מספקת של סוכר בדם. שוב, לכמות קטנה יכולה להיות תופעות לוואי חמורות החל מחולשה והתקפים, בעיקר בכלבים.

7. תפוחי אדמה, כרוב ולפת

ירקות אלו רעים במיוחד לחתולים מכיוון שהם מתסיסים בקיבה שלהם לגרום לגזים ושלשולים. כשהוא נא, תפוחי אדמה מכילים סידן אוקסלט, גביש יוני פוגע בדרכי השתן בעלי חיים ועלול לגרום לאבנים בכליות.

8. מוצרי חלב

גם אם מפתה לתת חתיכת גבינה קטנה לבעל החיים שלך, עדיף להתנזר. אכן, גבינה היא א אוכל שומני במיוחד. לפיכך, בליעתו עלולה לגרום לדלקת בלבלב אשר עלולה אף לעיתים להוכיח קטלנית.

כמו כן, חלב וכל מוצרי החלב באופן כללי אינם מומלצים לכלבים וחתולים בגלל מעט לעיכול. אכן, רובם כן לא סובלני או אפילו אלרגי ללקטוז פעם מבוגרים (כן כן, אפילו חתולים!).

9. עורך הדין

עורך הדין עשוי להיראות, במבט ראשון, לא מזיק. במציאות, הוא כן עשיר בשומן ויכול גם לגרום לדלקת בלבלב. יתר על כן, הגרעין שלו רעיל במיוחד לכלבים וחתולים ומהווה סכנת חנק.

10. בצק פאי נא

אם יש לכם הרגל לגרום לפרובול שלכם ללקק את צלחת הפאי, דעו שזה בעצם יכול להיות מסוכן מאוד. אכן, בצק נא יכול לנפח את הבטן של החיה, או אפילו לנקב אותה. במקרה זה, הכלב או החתול עלולים למות במהירות.

מה עלי לעשות אם החיה שלי אכלה מזון מסוכן?

התקשר מייד לוטרינר שלך וציין את השם, הרכב המוצר, הכמות שנבלעה וכן מידע מסוים על בעל החיים שלך (גזע, גודל, גיל וכו'). האידיאל הוא ללהתערב לכל היותר תוך שעתיים מהבליעה. לאחר מכן, הווטרינר יכול לתת לחיית המחמד שלך זריקה כדי לגרום לה להקיא במידת הצורך.

טוב לדעת, במקרה של ספק, יש את CAPAE WEST, מרכז רעל לבעלי חיים. על ידי ציון מידע מסוים, הם יוכלו לתת לך אינדיקציות לגבי התסמינים ואם המינון שנבלע עלול להוות סיכון. ניתן להגיע אליהם 24/7 בכתובת 02 40 68 77 40.

אתה תאהב גם:

למה אסור לתת שוקולד לכלב?

האם הכלב שלי יכול לאכול עצמות?

למה אסור לי להאכיל לכלב שלי שאריות שולחן?

למה החתול שלי ישן איתי?

9 דברים שאסור לך לעשות לחתול שלך