10 סימנים שמראים שהחתול שלך לחוץ מדי

החתול, מתחת לאווירו הגאה והאצילי, הוא למעשה רגיש מאוד. מעבר דירה, הגעת חבר חדש למשפחה, אובדן של אדם אהוב או אפילו רהיט פשוט שהועבר, יכולים להפריע לחתול, שהוא חיה טריטוריאלית המחוברת מאוד להרגלים שלו. ואם החתול שלך סובל מלחץ, עלולות להיות לכך השלכות חמורות על בריאותו (דלקת שלפוחית ​​השתן, השמנת יתר, בעיות עור, הגנה חיסונית מופחתת). מכאן הצורך לדעת לזהות את הסימנים הראשונים על מנת להצליח להגיב במהירות.

אם החתול שלך מראה אחד או יותר מהתסמינים הללו, זהה את הגורם ללחץ שלה ופעל בהתאם. אם זה קשור לשינוי בסביבתו, לוודא שהוא יחזיר את ההרגלים הקטנים שלו ולארח אותו עם צעצועים, מקומות מסתור או אפילו במות גבוהות. אתה יכול גם לדבר עם הווטרינר שלך שיוכל לוודא שהחתול שלך לא חולה, ולהפנות אותך לתרסיסי הורמונים מרגיעים או מפזרים.

1. הוא עושה פיפי בכל מקום

אם החתול שלך תמיד היה נקי ופתאום מתחיל להטיל שתן ו/או לעשות את צרכיו מחוץ לארגז החול שלו, שאל את עצמך שאלות… ייתכן שהחתול שלך מנסה לסמן את הטריטוריה של האדם בעקבות מהפך בבית (הגעת תינוק, חיה חדשה, מעבר דירה). התנהגות חריגה זו עשויה להיות קשורה גם בעיות במתן שתן.

2. הוא שורט את הרהיטים

לגרד יש משמעות זהה לסימון שתן. אכן, כשהחתול שלך מתגרד בֵּמְאוּנָך הרהיטים שלך, מפקיד פרומונים שנועדו לסמן את שטחם. התנהגות זו היא סימן ללחץ.

ניתן לנסות להתקין עמוד גירוד בסמוך לאזורי השריטה ולספק לו מקומות בהם הוא ירגיש בטוח (בעיקר בגובה). חשוב גם להבטיח את זה אורח חיים בריא (פסולת נקייה, אוכל בשירות עצמי וכו') כדי להפחית מתח.

3. הוא תוקפני

האם החתול שלך שינה פתאום את התנהגותו והתחיל להיות תוקפני כלפיך וכלפי שאר בני הבית שלך? זה כנראה כפוף א מתח חזק בגלל שינוי בסביבתו או כאב פיזי.

קרדיטים: iStock

4. ה-s'isole

האם החתול המתלטף הרגיל שלך בורח מהמגע שלך? הוא מעדיף אפילו לבודד את עצמו להסתיר כדי לא להפריע? היזהר, זה אף פעם לא בלי סיבה…

5. הוא מטפח בצורה מוגזמת או לא בכלל

ל'פגיעה עצמית הוא אחד מסימני הלחץ בחתולים. אם אתם רואים את החתול שלכם מטפח בצורה מוגזמת, עד כדי תלישת שיער, או אם להפך, הוא כבר לא מטפח את עצמו בכלל, זה הזמן לדאוג.

אכן, חתול שמאמץ א התנהגות אובססיבית יכול להיות הסימן הראשון לדיכאון, מחלה שלעתים קרובות היא קטלנית עבור חברינו החתוליים שמאבדים עניין בחיים ונותנים לעצמם למות.

6. הוא כבר לא אוכל או רק אוכל

ל'אנורקסיה או ה בולימיה אצל חתולים שניהם סימנים שמשהו לא בסדר. אם כדור השיער שלך, בדרך כלל כל כך חמדן, מתרחק פתאום מהקערה שלו, או אם, להיפך, הוא הופך פתאום למפלצת רעבתנית, זה מעיד על אי נוחות רבה.

קרדיטים: iStock

7. הוא רק ישן

זה ידוע שחתולים מבלים את רוב זמנם בשינה (כ-18 שעות ביום). אבל אם החתול שלך ישן יותר מהרגילזה לא נורמלי.

8. הוא לא יכול להפסיק מיאו

האם החתול שלך ממשיך למיאו, פולט תלונות ארוכות? אם זו לא ההתנהגות הרגילה שלו, דע שמשהו לא בסדר וזההוא מבקש ממך עזרה. כן, גם חתולים מדברים!

9. הוא נראה מפוחד

חתול יכול לפחד ברעש הקטן ביותר. אבל אם החתול שלך מודאג לגבי צלילים מוכרים והוא הולך להסתתר בתנועה הפתאומית הקלה ביותרמשהו מדאיג אותו.

10. יש לו שלשול או סובל מעצירות

בדיוק כמונו, הסימנים הראשונים ללחץ אצל חתולים הם הפרעות עיכול. אם לחתול שלך יש שלשול או להיפך, סובל מעצירות, משהו לא בסדר בו. זה יכול להיות גם בגלל שינוי פתאומי בתזונה שלו.

אתה תאהב גם:

5 סימנים שמראים שהחתול שלך לא מרוצה

25 סימנים שמראים שהחתול שלך סובל מכאבים

10 סימנים שמראים שהחתול שלך מאושר

5 טיפים שיעזרו לחיות המחמד שלך לסבול טוב יותר את הקולר הווטרינרי

רעיון טוב או רע?