10 סכנות חורף שכל בעל חיית מחמד צריך לדעת עליהן

החורף הוא תקופה בשנה שבה חיות מחמד זקוקות להגנה מיוחדת. לקור, לשלג או אפילו לרוח הקפואה יכולים להיות השפעות מזיקות במיוחד על בריאותם של כלב או חתול. אנו מסבירים מדוע.

1. עלייה במשקל

הקור של החורף לא תמיד עושה חשק לצאת לטיולים ארוכים בחוץ. זה אותו דבר לגבי בעלי חיים. אז הם פחות פעיל בתקופה זו של השנה כאשר הם אוכלים את אותה כמות מזון ונוטים לעלות במשקל.

כדי להימנע מכך, אל תהססו לְעוֹרֵר כדור השיער שלך בזכות משחקי פנים (מסלול מכשולים, מחבואים, הפעלות חינוך וכו').

2. מלח דרכים

המלח המשמש לפינוי שלג מכבישים ומדרכות מזיק במיוחד לכלבים וחתולים. לא רק שחשוב לוודא שהם לא בולעים את זהבעונש של היותם קורבנות של שכרות חושים, אך בנוסף יש צורך לחשוב היטב לשטוף את כפותיהם לאחר טיול כדי למנוע כל סיכון לגירוי.

חתול שלג חורף קר
קרדיטים: iStock

3. שלג על הרפידות

אחרי טיול בשלג, מצפצף אוֹ gelures עשוי להופיע על כריות הכפות של החיה. כדי להימנע מכך, שקול לייבש היטב את הכפות של בן לוויה שלך בשובך הביתה. א משחה מגן ניתן להחיל גם לפני היציאה.

4. הדהוד השמש

כמו אצל בני אדם, השמש המשתקפת מהשלג יכולה עיניים בוערות של החיות היקרות שלנו. בעיה: אין להם משקפי שמש. אם אתם מתכננים לקחת את הכלב שלכם לעשות סקי, אל תתנו לו להשתובב בשלג יותר מדי זמן.

5. בליעת שלג

זה ידוע, כלבים (יותר מחתולים) אוהבים לבלוע כל דבר שנקרה בדרכם. שלג הוא אחת ההנאות הקטנות שלהם. למרבה הצער, האחרון יכול, בכמויות גדולות מדי, לגרום שלשול חמור.

כלב ג'ק ראסל שלג
קרדיטים: iStock

6. שעמום

בחורף, המאסטרים בדרך כלל פחות פעילים וגם בעלי החיים. אז השעמום יכול להיכנס במהירות ולפעמים אפילו לגרום דיכאונות. רק פתרון אחד: לשחק, לשחק, ושוב לשחק!

7. מכוניות קרות

בקיץ, כלב או חתול שנותרו לבד במכונית יכולים במהירות למות מחנק והתייבשות. ואכן, המכונית פועלת כמו תנור.

אבל בחורף, אותה עצה חלה. השארת חיה במכונית קפואה עלולה לעלות לו בחייו, מכיוון שהאחרון יכול לשמש כמקפיא אמיתי.

8. הצטננות

כן, חיה יכולה, בדיוק כמונו, תצטנן. מספיק שהוא נחשף ללחות יותר מדי זמן כדי להתקרר מעט. אז תחשוב על לייבש את הכלב או החתול שלך היטב אם רטוב וקר בחוץ. ומעל הכל, אל תשאירו אותו כל היום בגינה ללא מחסה!

כלב חולה
קרדיטים: Free-Photos/Pixabay

9. נרות ובולי אש

בחורף דולקים נרות וקמינים כדי לחמם חדרים ולבבות. ואכן, מה יכול להיות יותר רומנטי מארוחת ערב לאור נרות? אבל היזהר, לחתולים ולכלבים אין לא רגיל לראות אש וסקרנותם עשויה להוביל אותם להתקרב יותר מדי. תאונה התרחשה במהירות!

10. פרעושים וקרציות

חשבתם שאתם בטוחים מהטפילים המציקים האלה מנובמבר עד מרץ? תחשוב שוב, פרעושים וקרציות כן עָמִיד בִּפְנֵי והם גם מרושעים! למעשה, הם די מסוגלים ללכת הביתה למחסה מהקור במהלך תקופת החורף.

זכור להחיל טיפול נגד פרעושים וקרציות על חיית המחמד שלך פעם בחודש.

אתה תאהב גם:

5 טיפים להכנת הכלב לחורף

האם הכלב שלי יכול להתקרר ולהצטנן?

כלבים: מהי העמידות שלהם לקור?

כלבים עולים פי 3 מחתולים!

5 סיבות למה