5 דברים שאתה בהחלט צריך לדעת על החתול כפוף האוזניים הזה

בשנים האחרונות, ה-Scottish Fold זועם. ומסיבה טובה, עיניו הגדולות בצבע הזהב או הנחושת והאוזניים הקטנות שלו מקופלות קדימה מעניקות לו פנים ייחודיות ובאמת חמודות מדי. חתול מפותל!

1. מוצא סקוטי

ב-1961 נולדה בסקוטלנד נקבה לבנה קטנה בשם סוזי. בעקבות א מום גנטי, יש לו אוזניים מקופלות. מאוחר יותר, סוזי ילדה המלטה, זו תחילתו של גזע הסקוטיש פולד!

אבל הקטנים כולם מושפעים עיוותים בגפיים ובזנב. לאחר מכן המגדלים מבצעים מעברי חצייה עם British Shorthairs על מנת להסיר את המומים הללו, מה שמוביל לקפל הסקוטי המוכר לנו היום.

צ'אט סקוטי קפל
קרדיטים: מקס פיקסל

2. חתול רך ושמור

הקפל הסקוטי מייצג רוגע ו חוכמה מגולמת. אף פעם לא מעיק, אפילו די מסויג, הוא אף פעם לא נגד ליטוף אבל לא יתעקש אם הוא מרגיש שאין לך את הראש לטפל בו.

מאוד מחבבה-Scottish Fold זקוק לנוכחות האדם אבל גם תומך בבדידות כשהיא לא קבועה מדי.

צ'אט סקוטי קפל
קרדיטים: Richard Blom/Public Domain Pictures

3. טמפרמנט חברתי

גם אם הוא לא אוהב לכפות את עצמו, הקפל הסקוטי הוא חתול חברותי. יהיה לו נוח עם כל בני המשפחה, יְלָדִים כולל, כמו גם עם חיות אחרות. ממש לא אגרסיבי, אין סיכוי שהוא יתחיל לנשוך או להתגרד.

מצד שני, הסקוטיש פולד אוהב את זה רוֹגַע ושונא שדוחפים אותו.

צ'אט סקוטי קפל
קרדיטים: Huhsi/Wikipedia

4. שיער קצר, בניגוד לבן דודו ההיילנד פולד

לקפל הסקוטי יש א פרווה צפופה אך קצרה, בניגוד לבן דודו ה-Highland Fold שיש לו שיער ארוך. הוא מסוגל לעמוד בפני הגחמות של מזג האוויר אבל הוא יותר מתאים למגורים בדירה. ואכן, הוא אוהב את הנוחות שלו, במיוחד כשמדובר ברביצה חמה כל היום על ספה רכה ונעימה.

לאימוץ חתלתול סקוטי פולד, ספור בין 500 ל-1,500 יורו!

צ'אט סקוטי קפל
קרדיטים: chris7533/Pixabay

5. בעיות בריאות

בהינתן צורה מסוימת אוזניים, הקפל הסקוטי רגיש במיוחד לטפילי אוזניים. לפיכך, חשוב מאוד לנקות את אוזניו כמעט מדי יום. היזהר, אל תשתמש בצמר גפן, אתה עלול לפגוע בו!

גם הסקוטיש פולד מסתכן בכך חירש, במיוחד חתולים עם פרווה לבנה ועיניים כחולות (כמו גזעי חתולים אחרים). לבסוף, הוא עלול גם להיתקל בעיות דלקת פרקים, במיוחד בזנב וברגליים, מה שעלול להוביל לשיתוק מוחלט. לכן, אם אתה מבחין בקשיחות כלשהן בקפל הסקוטי שלך, אל תהסס לקחת אותו לוטרינר.

צ'אט סקוטי קפל
קרדיטים: Pxhere

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

10 גזעי החתולים המובילים שמסתדרים היטב עם כלבים

5 דברים שכדאי לדעת על Shorthair הבריטי

5 מסמכים חיוניים לבקש לרכישת גור או חתלתול

למה ומה לעשות?

כדי להראות לחתול שלך שאתה אוהב אותו, תמצמץ!