5 דברים שכנראה לא ידעתם על חתולים

חושבים שאתם יודעים הכל על חברינו לחתולים? אלא אם כן אתה באמת מומחה, כנראה שאתה לא יודע עליהם את 5 הדברים שלהלן!

1. הם מתמודדים עם חום טוב מאוד

חתול סובל הרבה יותר טוב טמפרטורות גבוהות מאוד מאשר טמפרטורות נמוכות. בני אדם מתחילים להרגיש לא טוב כשהטמפרטורה עולה מעל 44 מעלות צלזיוס. חתולים אינם מוטרדים מהחום כל עוד העור שלהם אינו מגיע ל-50 מעלות צלזיוס.

חתול שמש
קרדיטים: iStock

2. השפמים שלהם הם ציון הדרך העיקרי שלהם

יש סיבה טובה לכך שלעולם לא כדאי לקצץ את הזפם של החתול (גם אם הם גדלים בחזרה). ואכן, השפמים שלהם הם נקודת ציון אמיתית עבורם. אם תחתוך אותם, החתול סיכון לאיבוד ומתנגש מסביב.

באופן כללי, לחתולים יש 24 רטט (או שפמים) המאפשרים לו להתמצא. שפם מכיל קצות עצבים. מחוברים לעצב הראייה, הקצוות הללו מעבירים מסרים שונים למוח כשהם מתנקשים בחפצים או מרגישים רעידות, ומאפשרים לבעל החיים לאתר את עצמו בחלל.

צ'אט שפמים
קרדיטים: Lohrelei/Pixabay

3. יש להם חוש ריח משתלט

באף של החתול יש פי שניים קולטני ריח מזה של בן אדם. אם אי פעם שמתם לב שהחתול שלכם מרחרח את כל מה שעובר מתחת לאף שלו, דעו שזה כדי לברר על אוכל, סכנה אפשרית או לברר על נוכחותם של חתולים אחרים. זה לא הטעם, אלא הריח של החתול שמושך אותו למאכל מסוים.

חתול אוכל
קרדיטים: iStock

4. הלשון שלהם מחוספסת לטיפוח

בלוטות הטעם של החתול דומות ל נייר זכוכית. הם פתוחים לטעמים מלוחים, מרירים וחמצמצים, אבל לא מתוקים!

מצד שני, אם הלשון של חתולים כל כך מחוספסת, זה כדי לאפשר להם לנקות את עצמם היטב. אכן, זה מאפשר להבריש ולנקות את המעיל לעומק. יתר על כן, אלה חריגויות אשר לשון החתולים מסופקת איתם מאפשרים גם שימור טוב יותר של מזון או אפילו מים.

צ'אט שירותים
קרדיטים: TeamK/Pixabay

5. יש להם השקפה מסוימת

החזון של חתולים שונה מן הסתם מזה של בני אדם. קודם כל, אתה צריך לדעת שחתולים לא יכול לראות בחושך מוחלט כמו שאנחנו אוהבים לומר, גם אם הם מצליחים לראות מתי באמת יש מעט מאוד אור. הם יכולים לראות פי שישה עד שמונה טוב יותר מבני אדם באור נמוך. ספקטרום הצבעים שחתולים תופסים סובב סביב ירוק וכחול עם צבעי פסטל.

עיני חתול
קרדיטים: Pxhere

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

האם חתולים רואים צבעים?

האם חתולים באמת רואים כל כך טוב בלילה?

למה חתולים מגרדים זה את זה?

5 טיפים לעודד את החתול שלך לאכול

איך להכין מגרדת חתולים ב-5 דקות