5 טיפים חשובים כדי לטפל בו היטב

חירשות אינה נחלתם של בני אדם, היא יכולה להופיע גם אצל בעלי חיים, ובמיוחד אצל חתולים. עם זאת, מוגבלות שבה חברינו החתוליים יכולים להסתגל במהירות, במיוחד אם הם נעזרים בבעליהם. להלן 5 טיפים חשובים לטיפול בחתול חירש.

טוב לדעת : חתולים לבנים עם עיניים כחולות או דגיגים הם לעתים קרובות מאוד חירשים. בעיה גנטית.

1. למד לתקשר עם החתול

א) המילים

זה אולי נשמע מוזר, אבל זה מאוד חשובלהשתמש בדיבור לתקשר איתו, גם אם החתול שלך לא יכול לשמוע אותך. ואכן, אם החתול שלך התחרש במהלך חייו, דיבור ירגיע אותו מכיוון שתשמור איתו על אותה התנהגות כמו כששמע.

ב) אתה מחווה להם

למרות זאת, להוסיף מחוות ולהעצים את הבעות הפנים הוא גם חיוני. יש צורך למצוא מחווה לכל דבר שאתה רוצה שהוא יבין, כמו "לא", "בשולחן" או "בוא". יד פתוחה מולו יכולה למשל להיות "עצור" או "לא" בעוד שיד סגורה פירושה "בוא".

ג) רטט

יתר על כן, שים לב לכך חתולים מרגישים הרבה ויברציות. כדי לקרוא לזה, אתה יכול, למשל, להקיש ברגל על ​​הקרקע. אז הוא ירגיש את הרטטים וינוע לעבר המקור של אלה, כלומר אתה. שים לב גם שקיימים קולרים השולחים רעידות. אלה אינם מזיקים ומאפשרים לחתול חירש לקיים אינטראקציה עם האדם שלו.

ד) ריחות

חתולים חירשים נוטים לפתח חושים אחרים במקביל. אז אתה יכול גם תקשר עם כדור הפרווה שלך באמצעות ריח. הוא לא רק יזהה את הריח של האוכל שלו אלא גם את שלך, במיוחד אם אתה לובש את אותו ריח כל יום.

ה) אור

אפשר גם להחליף דיבור ב אותות אור (פנס, לייזר). כל אות אור חייב להיות קשור לפעולה.

בכל מקרה, לא משנה מה הטכניקות בהן נעשה שימוש, בהתחלה תמיד תגמל את החתול שלך עם פינוק כדי שיבין את המידע שעליו לשמור.

2. היו ערניים במיוחד

חתול חירש הוא חשופים לסכנות נוספות, בין אם בפנים ובין אם בחוץ. בחוץ, למשל, ייתכן שהוא לא ישמע מכונית או טורף מתקרבים. בתוך הבית, היזהרו עם דלתות וחלונות פתוחים כי אם הוא יברח, אי אפשר יהיה לקרוא לו לחזור.

חתולים בדרך כלל נהנים לצאת החוצה, אבל עבור חתול חירש זה לא אידיאלי. עדיף להוציא אותו כמה שפחות ורק במקומות מאובטחים מאוד. אם החתול שלך יוצא, זכור ציין על הצווארון את פרטי ההתקשרות שלך וכן את חירשות החיה שלך.

שימו לב שכדי לאתר את החתול שלכם בתוך ו/או מחוצה לו, תוכלו לקנות א שרשרת פעמונים. הוא, כמובן, לא ישמע את זה, אבל זה יכול להיות מאוד שימושי אם תאבדו אותו.

צ'אט קולייר
קרדיטים: GluePromsiri / iStock

לבסוף, אם אתה גר בעיר או ליד כביש, זה בטוח יותר ללכת עם החתול שלך ברצועה. אכן, זה יאפשר לו לשאוב אוויר צח ולמתוח את רגליו, כל זאת מבלי לקחת סיכונים!

3. אל תפתיע אותו

זה הרגל, אבל תנסה להיות תמיד בשדה הראייה של החתול שלך כדי לא להפתיע אותו. לעלות מאחוריו ולגעת בו כשהוא לא ראה אתה יכול להפחיד אותו להרבה תגובות שליליות. הוא היה לוקח את זה כתוקפנות ואז יהיה לך קשה להחזיר לו את האמון.

4. ליידע את הסובבים אותך

אם אתם רגילים לארח, חיוני שיהיה לאורחים שלכם מודעות למוגבלות של החתול שלך כדי להתאים את התנהגותם. אכן, יש צורך למשל להיות ערניים כאשר פותחים את הדלתות או החלונות. באופן דומה, עדיף להשגיח על רגליו בעת ההליכה כדי להימנע מלדרוך עליו. ומסיבה טובה, הוא לא ישמע אותך בא!

5. תנו לו (הרבה) חיבוקים

כמו כל החיות, החתול שלך צריך הרבה חיבה. לא יכול לשמוע את כל האהבה שיש לך אליו דרך הקול שלך, ליטופים הם הפתרון. בזכות הליטופים הוא מבין שאת שם כדי לתמוך ולעזור לו.

אבל הסבלנות שלך והשקעתך בנכותו הן גם הוכחות נהדרות לאהבה. וכשאתה לא שם, נוכחות של חיה אחרת (חתול או כלב) יכולים לעזור לכדור השיער שלך לשגשג.

5 טיפים להימנע מטעויות!

למה החתול שלי ישן איתי?