5 טיפים להימנע מטעויות!

אין להקל ראש באימוץ חתלתול. לפני שאתם משיקים ומקבלים את פניו של חתול שילווה אתכם במשך 10 או 15 השנים הבאות של חייכם, עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הנכונות. הנה 5 טיפים שיעזרו לך לבחור את כדור השיער העתידי שלך.

1. זכר או נקבה?

השאלה הראשונה שצריך לשאול את עצמך היא האם אתה מעדיף לאמץ זכר או נקבה. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את המין של החתלתול שלך לפי העדפותיהם ודרך חייו.

זכרים לא מסורסים עשויים, ברגע שהם מתבגרים מינית, לרצות לסמן את הטריטוריה שלהם משתין בכל הבית. החיסרון הזה יכול להיות מלווה גם בבריחה כשהנקבות בחום. אם אתה גר בבית עם מראה חיצוני, ה סְטֶרִילִיזַציָה יכול להיות ביטחון עבור החתול. אכן, יהיה פחות סיכוי להתחיל לרדוף אחרי חתול ובכך להימנע מתאונות.

לנקבות לא מעוקרות יש את שלהן חוֹם באופן קבוע מינואר עד ספטמבר. התגובות יהיו תלויות באישיות של כל אחד, אבל הן בדרך כלל הופכות לחיבה בצורה שערורייתית ומצמיחות מיאו מציק כל הזמן. אם לחתולה שלך יש גישה לחלק חיצוני, מומלץ לבצע עיקור על מנת לעשות זאתלהימנע מהריון לא רצוי. מצד שני, אם תשמחו מאוד לקבל בברכה המלטה של ​​גורים קטנים, העדיפו נקבה.

2. שימו לב לגיל

גורי חתולים נגמלים בדרך כלל מאמם לאחר מכן 2 חודשים. אימוץ חתלתול לפני תאריך זה יכול להפוך אותו לשביר יותר, אך גם להוביל לוודאות בעיות התנהגותיות בַּגרוּת. אכן, כדי שחתול יוכל להתפתח ולפרוח במלואו, יש צורך שהיסודות שקיבל בילדותו המוקדמת ביותר יהיו מוצק.

חתלתולים
קרדיטים: congerdesign/Pixabay

רק אמו של החתלתול או במידת הצורך חתול אחר יכולים להניח את היסודות לחינוכו. כמו כן, החיים בתוך המלטה הם א קטע חשוב עבור החתלתול. אם אתם מבינים שהחתלתול שבחרתם לא הגיע לחודשיים, המשיכו הלאה.

3. לכו למגדלים מוסמכים

ה סחר בבעלי חיים באירופה זה לגיון. לכן עדיף לוודא שהחיה הקטנה שתכנס לחיינו גדלה ב סביבה בריאה. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא ללכת לגידול או למקלט הנבחר על מנת לראות בעצמך את המלאי.

המתחם חייב להיות נקי ומתוחזק היטב. במקרה של גידול גזעי, המגדל חייב להיות מסוגל לספק לך את יוּחֲסִין של החתולים שלו, כלומר מוצאם ואילן היוחסין שלהם.

4. לקבוע מצב בריאותי

חתלתול חולה הוא שביר מאוד. הטיפול שיינתן לו לא רק יכול להיות יקר, אלא בנוסף הוא מסתכן במות ברגע שהוא מגיע לביתכם. על מנת להימנע מכך, חשוב לעשות זאתלשמור על המצב הכללי של החתול לפני אימוץ אותו, כמו גם את הבריחות של מקום חייו.

ה סימנים לבריאות טובה להתבונן אצל החתלתול יש מעיל מבריק, עיניים נקיות, חניכיים ורודות וטבור בלתי נראה. מצד שני, חתלתול שמתגרד כל הזמן, סובל משלשול, נשימה לא סדירה או נזלת חשוד.

בכל מקרה, לפני אימוץ חתול קטן, בקשו לראות אותו ספר בריאות. תוכלו לראות אם הוא עבר צ'יפ, תולעים וחוסן בתקנון ואם אין להקפיד על הערות של הוטרינר.

5. נתח התנהגות

השלב האחרון בבחירת החתלתול הנכון הוא לעשות לקבוע את אישיותו. כבר מגיל צעיר, אכן ניתן לחזות באופן גס את האופי שיהיה לחתול שלכם. ישנם מספר סוגי התנהגות אצל גורים.

ילד חתול
קרדיטים: Aynur_sib / iStock

אם, כאשר אתה מתקרב אל החתלתול, הוא בא אליך באופן אינסטינקטיבי ונותן לשאת את עצמו ולטפל בו מבלי להירתע, זה אומר שיש לך עסק עם חתול קטן. מאוד חברתית. סקרנות היא הכל מלבד פגם מכוער כאן. אכן, התנהגות זו היא אידיאלית, כי זה אומר מלכתחילה שלחתול יהיה סיכוי גדול לפרוח במלואו במשפחתך.

אם, לעומת זאת, החתלתול נראה מפוחד כאשר אתה מתקרב, אתה מתמודד עם א מזג שמור. חתלתול שמחפש בכל מחיר להתחבא בפינה הכי קטנה כדי להימנע ממגע יכול להתאים לאדם בודד. חיי משפחה, שם נרדף לרעש, עלולים להיות יותר מדי בשביל שהטבע הקטן הזה יוכל לשאת.

חתלתול תוֹקפָּנִי יהיה קשה מאוד לחנך. אם ברגע שאתה מגיע אליו, הוא שורט אותך ונאבק, זה אומר שתצטרך להיות סבלני כדי להפוך אותו לציית יותר בעתיד.

אהבת את המאמר הזה? אתה תאהב גם:

איך ללמד את החתול שלך להקל על עצמו בשירותים?

5 טיפים חשובים כדי לטפל בו היטב