5 טיפים שיעזרו לחיות המחמד שלך לסבול טוב יותר את הקולר הווטרינרי

בכלל לא אביזר אופנתי שכדורי השיער היקרים שלנו היו מסתדרים בלעדיו, הצווארון הווטרינרי, או קונוס של בושה ("קונוס הבושה") כפי שאוהבים לכנות זאת חברינו דוברי האנגלית, הוא רוע הכרחי. אם אנחנו יכולים בהתחלה לחייך לנוכח המבט המגושם והגמלוניות שזה מביא לחיות המחמד שלנו, הימים שלאחר מכן לא כל כך מצחיקים. אז מה ניתן לעשות כדי להרגיע את אי הנוחות שלהם ולהקל על מחוות יומיות קטנות עם הקונוס?

מקור הכרחי לפעמים לאי נוחות

חפץ מוזר, הקונוס הווטרינרי משמש למניעת חלק מחיות המחמד שלנו – במיוחד כלבים וחתולים – אין ללקק או לגרד פצעים בעקבות פציעה או ניתוח. אבל הנה זה, לעתים קרובות מאוד א מקור לאי נוחות פיזית ונפשיתלמרות תפקידו המגן. יש כמה חלופותאבל הם לא הכי נרשמים על ידי וטרינרים.

לכן אין דרך להסיר אותו אם הוא מהווה סיכון גדול מדי לפציעה או גירוי לפצע קיים. ואם תבחר להסיר אותו למרות ייעוץ של וטרינר, לפחות נסה לעשות זאת. רק באופן זמני ועבור פעמים כאשר אתה יכול לפקוח עין על חיית המחמד שלך בכל עת. זה יאפשר לך לקחת אותו בחזרה למקרה שתדגדג לו את הצלקת.

צווארון וטרינרי
קרדיטים: Lightspruch / iStock

המתיק את חיי היומיום עם הקולר

עבור השאר, הצווארון הוא דה ריב! אנחנו יודעים זאת הודות למחקר מדעי: בעלי חיים שלובשים כזה נוטים לחיות ירידה קטנה במורל. זה נובע מ בידוד שהקונוס יכול לגרום, גם פיזית (מסיבות ברורות) וגם נפשיות, כי הם לא יכולים לעשות את אותו הדבר תנועות מהרגיל בקלות. וכדי לעזור להם לתמוך באביזר ההשבתה הזה ככל האפשר, אתה יכול לבצע כמה מחוות פשוטות שיעזור להם לעבור את התקופה הזו.

1. הכן את הקרקע

אם אתם יודעים מראש שהחיה שלכם עומדת ללבוש קולר, נצלו את הזמן שנותר לכם לפני הניתוח מכיר את החפץ הזה. אתה פשוט חייב לרכוש מראש אצל הווטרינר, וסיימת. לגבי השאר, תן לדברים להתקדם. זה אפשרי על ידי סידור החרוט בדיור שלך כך שיהיה נגיש לחיית המחמד שלך. לאחר מכן, תן בהדרגה את האחרון לרחרח, לגלות ולהתרגל לנוכחות של הצווארון בסביבתו.

אתה יכול גם לבצע כמה איבזור בעדינות רבה: הנח את הקולר סביב צוואר הכלב או החתול שלך למשך מספר שניות, לאחר מכן כמה דקות. נצלו את ההזדמנות כדי לראות אם כן טוב למידותיו ואל תדק אותו יתר על המידה. בכל התקופה הזו, אל תהססו תגמול עם פינוקים כך שהוא מקשר את החרוט לרגשות חיוביים.

2. אבטח את הבית

הסיכונים של נפילות ותאונות בית חשובים יותר בתקופת לבישת הקולר. אז הקפידו לצפות חיית המחמד שלך כשאתה בבית, וכדי להבטיח מקומות אסטרטגיים. הגבל את הגישה למדרגותלהעביר צמחים ורהיטים אחרים שעלולים למנוע זאת לנוע בחופשיות ברחבי הביתותוודא את זה הסל והקערות שלו נגישים בקלות. אפשר גם לגדל אותם.

קרן קולר וטרינרית לכלב
קרדיטים: iStock / Daniel Besic

3. אל תשבש הרגלים

עם הקונוס, סביר מאוד שלחיית המחמד שלך ייקח זמן להסתגל ותהיה קצת מחוסר התמצאות. לכן זה מתאים לו לשמור על הרגלים קבועיםכרגיל, כדי לא להגדיל את בִּלבּוּל – במידת האפשר לאחר התערבות וטרינרית. בין אם זה ה משחק, זמן לטיולים או ארוחותשמור כמה שיותר ציוני דרך כבר קיימים לפני החיים עם הקונוס.

4. שמור על הקונוס נקי

הקולר כמובן לא מונע מהחיות שלנו להתלכלך, להזיל ריר, לרוץ בעפר ועוד כיף רגיל. כתוצאה מכך, בדיוק כמו הצווארון שלו או הקערות שלו, החרוט שלו חייב להיות נשטף במי סבון, נשטף ומיובש באופן קבוע. זה ללא ספק יגדיל את נוחות ורווחה של החיה שלך, אבל גם יפחית את סיכונים נוספים לזיהום !

5. הכפיל את העידוד שלך

ה פינוקים, חיבוקים ושאר תודותאין להזניח ברגע שחבישת הצווארון היא חובה – להיפך. בנוסף ל להקל על קבלת החרוטזה מאפשר לכדור השיער שלך לא מרגיש מבודד . לכן, אל תחסכו בברכות ו מחוות של חיבה במהלך הליכה, לאחר אכילה או עשיית צרכים, או בעקבות כל דבר אחר פעילות מסובכתדרך הנמל של החרוט.

איזה תקציב שנתי כדאי לתכנן עבור החתול שלך?

10 סימנים שמראים שהחתול שלך לחוץ מדי