5 סיבות למה

בניגוד לכלבים, לחתולים אין סיבה להוציא את הלשון. אכן, הם אינם צריכים לפנות את ההזעה שלהם דרך הפה מכיוון שהם (כמעט) אינם מזיעים. אבל אז למה החתול שלך מוציא את הלשון? האם הוא חולה?

1. הוא מפחד

אם החתול שלך לחוץ, זה נשימה יאיץ. לאחר מכן הוא יפתח את פיו ויוציא את לשונו כדי לבלוע. יותר אוויר. ואכן, כמו אצל בני אדם, מתח נוטה לעצור את נשימתם של חברינו החתוליים. אם זה לא נמשך יותר מ 10 דקות, אל תדאג. רק חכו שהוא יירגע והחרדה תעבור והכל אמור לחזור לקדמותו.

2. הוא משתעל

לעתים קרובות קורה שהחתול שלך משתעל או רוצה להקיא. במקרה זה, יכול לקרות שהוא יתחיל להוציא את הלשון מכיוון שהשיעול עושה זאת מַצָב. שוב, זה אמור להימשך רק כמה דקות, אחרת זה וטרינר חירום.

3. חם

בשעה א מַאֲמָץ אינטנסיבי מדי או יותר מדי fortes חוֹם, החתול שלך עשוי להרגיש צורך להוציא את לשונו. על מנת למנוע את מכת חום, שעלול להיות קטלני לחתול שלך, מהרו לקרר אותו או הרטיבו את הרפידות שלו במים פושרים כדי לקרר אותו. למה לעשות את רפידות ? כי זה החלק היחיד בגופו של החתול שלך ש"מזיע". לכן, להרטיב את ראשו או הגב אינו מועיל במיוחד.

חתלתול מיאו
קרדיטים: iStock

4. הוא מרגיש טוב

אם החתול שלך מוציא את לשונו רק כשאתה לְלַטֵף, זה סימן שהוא מרגיש טוב. ואכן, כשאתה מלטף את החתול שלך, יש לו הרגשה שאתה חָתָן, וזה סימן לחיבה כלפיו. הוא מקשר את ההרגשה הזו של סעד לזה שהרגיש כשהיה חתלתול ואמא שלו ליקקה אותו.

5. הוא במצוקה נשימתית

אם החתול שלך מוציא את הלשון החוצה במשך יותר מ-10 דקות או אם הוא עושה זאת באופן קבוע במהלך היום, ייתכן מצוקה נשימתית. או שיש לו בעיה במערכת הנשימה (ריאות, גרון וכו'), או שהוא בלע חפץ שנתקע לו בגרונו ומונע ממנו לנשום. בכל מקרה, זה יכול להפוך במהירות קטלנית אז לך לוטרינר!

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

למה חתולים מלקקים אותנו?

החתול שלי לא מגרגר: האם זה נורמלי?

מדוע חתולים מתגרדים ליד הקערה וארגז החול שלהם?

10 סכנות חורף שכל בעל חיית מחמד צריך לדעת עליהן

5 סיבות לעבור לקרוקטים אורגניים