5 סימנים שמראים שהחתול שלך לא מרוצה

חתולים, בדיוק כמונו, יכולים להיכנס לדיכאון, אפילו לדיכאון. כדי להימנע מכך, חשוב לדעת לזהות את סימני האזהרה לבעיה שעלולה להעמיק במהירות. אם החתול שלך לא מרוצה, אתה צריך לדעת על זה. המניעה עדיפה על תרופה !

1. הוא שולף את השיער שלו

אחד הסימנים המובהקים ביותר של אי נוחות ולחץ אצל חתולים הוא תלישת שיער. ואז החתול הולך ללקק הרבה ולקרוע שיער בשיניו. אם התנהגות זו נמשכת רק כמה שעות או כמה ימים, ייתכן שהחתול פשוט הרגיש מוטרד מאירוע חריג.

חתולים מלקקים
קרדיט: rihaij/Pixabay

מצד שני, אם הוא ימשיך לשלוף את השיער לאחר שלושה ימים, אל תהססו להתייעץ עם וטרינר כדי לקבוע את סיבת החרדה שלו. ואכן, הוא עלול, בטווח הארוך, להיפצע.

2. הוא כבר לא מטפח את עצמו

החתול הוא חיה נקייה במיוחד. הוא עובר שליש מזמנו לנקות את הגוף על ידי ליקוק ולאחר מכן ניגוב. לא רק שהשירותים שלה מאפשרים להלהסיר אבק ומזיקים שהיו יכולים להזמין את עצמם לתוך שיערו, אבל בנוסף הוא לבטל את הקשרים שיכול היה להיווצר. יתר על כן, ללקק את השיער לייצר אנדורפינים מה שישפיע על הרגעת החתול, מה שמסביר מדוע הוא מלקק בצורה אינטנסיבית יותר כשהוא לחוץ.

חתולים מלקקים
קרדיטים: iStock

טיפוח הוא מעשה כה חשוב עבור חתול, שכדאי לדאוג אם האחרון יפסיק לעשות זאת.

3. הוא לא אוכל יותר

כמו בכל בעלי החיים, אובדן תיאבון אינו סימן טוב. זה יכול להיות ביטוי של מחלה, אבל גם של חולשה. אם החתול שלך לא מרוצה, הוא לא יהסס לעשות זאת לזעום את הקערה שלוכולל המאכלים האהובים עליהם.

חתול אוכל
קרדיטים: iStock

זכור שחתול לא יכול לצום כמו כלב. אם החתול שלך לא אכל כלום 36 שעותקח אותו לווטרינר.

4. הוא לא רוצה לשחק יותר

כשהם צעירים, כל הגורים צריכים לשחק ולהתאמן. עם הגיל הם נעשים רגועים יותר ופחות "משוגע". אבל אם החתול שלך הוא שובב מאוד מטבעו ולפתע נוטש את הפעלות המשחק שלו, זה יכול להיות בגלל שהוא לא מרגיש טוב.

משחק חתולים
קרדיטים: iStock

כדי לנסות לעורר אותו שוב, אל תהססו לקנות לו צעצועים חדשים או עץ חתול. אתה יכול גם לבחור צעצועים יותר לא טיפוסייםכגון משחקי פאזל או ה-Pipolino, מתקן אכילה אינטראקטיבי.

5. הוא לא רוצה להתכרבל יותר.

חתול שמסרב לחיבוק של אדוניו מהיום למחר אינו מבשר טובות. אם בנוסף לזה הוא הופך לתוקפני כשאתה מנסה להתקרב אליו, משהו לא בסדר.

חתול חביב
קרדיטים: iStock

מצב רוח רע זמני? מחלה ? בדיכאון? כדי לברר, תן לזה לעבור כמה ימים כדי לוודא שהתנהגותו לא משתפרת עם הזמן.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

10 סימנים שמראים שהחתול שלך מאושר

10 סימנים שמראים שהחתול שלך אוהב אותך

25 סימנים שמראים שהחתול שלך סובל מכאבים

3 אביזרים חיוניים להגנה על הכלב שלך

למה ומה לעשות?