5 עצות חובה לחתולים וכלבים להסתדר

כאשר אתה אוהב כלבים כמו חתולים ורוצה ליישב את שתי ההעדפות הללו בביתך, אתה יכול להיתקל במהירות בעצם. איך לגרום לחיים המשותפים בין חתול לכלב להיטיב ולשנות את משמעות הפתגם "להסתדר כמו כלב וחתול"? הנה 5 טיפים שיקלו על חיי היומיום עם שני כדורי הפרווה האהובים עליך.

חתולים שלא יכולים לסבול כלבים (או להיפך) הם לגיון. השנאה הזו של האחר מצייתת לאינסטינקט קדמון שבו, בטבע, הכלבים היו טורפים של החתול. לכן, החתולים הקטנים שלנו למדו לעשות זאת לְהִזָהֵר של הטורף הגדול הזה.

אמצעי התקשורת של חתולים וכלבים כל כך מנוגדים עד כדי כך שאי אפשר שהם יבינו זה את זה. הכי בולט הוא פעימת הזנב שהיא א סימן של שמחה לכלבים בזמן שזה א סימני עצבנות אצל חתולים. עם זאת, ההבדלים הקיימים בין כלבים לחתולים אינם בלתי נמנעים. לפעמים זה יכול להיות קצת קשה להניע דברים, אבל תמיד יש פתרונות.

1. הפעל את המתווך

כאשר מגיע בן לוויה חדש למשפחתכם, חשוב מאוד להקל על המפגש עם הכלב או החתול שלכם. הפתרון הטוב ביותר הוא לא להתעמת איתם מיד, אלא עםלקבוע להיפגש זמן מה לאחר מכן בתוך חדר סגור ונייטרלי. במהלך פרק זמן זה, להישאר נוכח בחדר ותנו להם לאמוד את עצמם. התערב רק אם אתה מרגיש שהמצב באמת יכול לצאת משליטה.

כלב מריח כמו חתלתול
קרדיטים: iStock

בתקופה זו של כליאה, זה נורמלי שלשתי החיות יש תגובות חשודות זו כלפי זו, או אפילו להיות אלים. שריקה וגב דוקרני אצל חתולים, נהמות ומראה ניבים אצל כלבים יכולים להגביר משמעותית את המתח. אבל אל תיבהלו, כל אחד משתמש רק באמצעי התקשורת הספציפיים למין שלו. בעיקרון, הם מדברים זה עם זה בשפות שונות.

אם המצב יצליח להירגע ושאחרי שתבינו שהכוונות של כולם לא היו תוקפניות, אפשר לצאת מהחדר ולהשאיר אותם לבד לזמן מה.

2. אל תאכיל אותם יחד

קוֹדֶם כֹּל, יש צורך להפריד בין ארוחות עבור הכלב שלך והחתול שלך. האכילו אותם בזמנים שונים ובחדרים שונים. ארוחות הן זמנים חשובים מאוד עבור בעלי חיים והקבלה שעולה חדש, יתר על כן ממין אחר, פולש לטריטוריה שלו יכולה לקחת זמן.

כשהמגורים המשותפים בין שתי החיות שלכם יתבססו לחלוטין, אפשר יהיה לנסות לגרום לשניהם לאכול במטבח, למשל. טריק קטן כדי למנוע מהכלב שלך לגנוב את האוכל של החתול שלך: לשים את הקערה של האחרון בגובה !

3. אל תיצור קנאה

הימים הראשונים של החיים המשותפים, להיות הוגן וצודק. החיה שגרה איתך בעבר עלולה להרגיש מנותקת אם תבלה יותר מדי זמן עם החבר החדש שלך. אפשר זמן לאחד על אחד ואז בנוכחות האחר לאט לאט. כך הם יתרגלו לרסן את קנאתם ולקבל את נוכחותו של האחר בבית.

גור חתלתול כלב חתול
קרדיטים: kitty.green66/Flickr

4. תגמל את מאמציהם

לכל מאמץ יש פרס. לא קל לכלב או לחתול, שרגילים לשגרה שלו איתך, לראות חיה נוספת מגיעה, שהיא האויב הכי גדול שלה. לכן זה טוב לקחת זמן כדי להבחין בהתקדמות ולעודד התנהגות טובה עם פינוק קטן.

אם הכלב שלך עומד בסמיכות לחתול שלך מבלי לנהום, לתגמל אותו. עשה את אותו הדבר עבור החתול שלך. לאט לאט הם יבינו שא התנהגות חיובית היא הגישה הטובה ביותר לאמץ כשהם זה ליד זה.

5. תנו להם להכיר אחד את השני

המאסטר לא צריך לשחק שופטים כל הזמן. זה הכרחי כי הכלב והחתול להכיר אחד את השני ברוגע. אם דברים הולכים כשורה, הם עשויים אפילו ליצור ידידות חזקה מאוד. במקרה הרע, הם יחיו זה לצד זה בהיותם אדישים לחלוטין זה לזה.

בכל המקרים, אל תתערב בכל ויכוח קטן אלא אם כן הסכנה לאחד או אחר מבעלי החיים שלך מוחשית. לוקח זמן לאינסטינקטים להירגע ולתת לדברים לקרות בצורה טבעית ככל האפשר היא לרוב הפתרון הטוב ביותר.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

5 טיפים לחיים משותפים מוצלחים בין מספר כלבים

מגורים משותפים בין חתולים: 5 כללים לכבד

10 גזעי הכלבים המובילים שמסתדרים היטב עם חתולים

מהו המזון הטוב ביותר עבור החתול שלי: קופסאות או קרוקטים?

6 סימנים שלא מטעים!