6 סימנים שלא מטעים!

למרות שחתולים ידועים כעצמאיים, זה לא אומר שהם אוהבים לבלות כל היום בשינה! במציאות, חתול בוגר בריא ישן בממוצע 15 שעות ביום. בשאר הזמן, הוא זקוק להסחות דעת, כולל אינטראקציה עם האדם שלו. אחרת, הוא עלול להיכנס לדיכאון במהירות, או אפילו לסבול מדיכאון. הנה 6 סימנים ברורים במיוחד שמראים שהחתול שלך משועמם!

1. הוא הורס הכל בבית

זהו הסימן הראשון שאמור להתריע בפניכם. אם החתול שלך מתחיל לגרוס נייר טואלט, לגרד את הרהיטים אוֹ להפיל דברים מהמדפיםהאם הוא מבקש להיפטר מעודף אנרגיה ותסכול.

במקרה הזה, ממש אין טעם לנזוף בו. להיפך, זה רק יחזק את ההתנהגות ההרסנית הזו. הדבר היחיד שצריך לעשות הוא לבלות איתו יותר זמן ולהקפיד לעורר אותו מספיק.

2. הוא מייאו כל הזמן

אם לחתול שלך משעמם, הוא ינסה למשוך את תשומת לבך בכל דרך אפשרית. לכן הוא יכול להתחיל מיאו לעתים קרובות יותר ו חזק במיוחד. ההטרדה הרועשת הזו היא סימן שצריך להסיח את דעתו.

חשוב גם לציין זאת הטרדה יכולה להיות גם פיזית : החתול שלך עוקב אחריך לכל מקום, מנסה לתפוס את השוקיים שלך ברגע שהוא רואה אותך, נשכב עליך ברגע שיש לו הזדמנות, הופך תוקפני עם חיות אחרות בבית…

3. הוא מבלה את זמנו בשינה

אם החתול שלך מבלה את רוב זמנו בשינה, יכול להיות שזה פשוט בגלל שאין לו שום דבר אחר לעשות. או שהוא כן חוֹלֶה. בכל מקרה, אם כדור השיער שלך נגמר מהרוח ונראה ששום דבר לא מצליח להוציא אותו ממנו תַרְדֵמָהיש מקום לביקור אצל הוטרינר.

חתול שוכב
קרדיטים: iStock

4. הוא מטפח את עצמו בצורה מוגזמת

זה ידוע, חתולים ידועים בתחושת ההיגיינה שלהם לחלוטין. עם זאת, גם אם האסלה מייצגת שליש מזמנם במהלך היום, אסור שגם הוא יהפוך לאובססיב.

אז אם החתול שלך מבלה את זמנו בליקק את עצמואו אפילו ל לשלוף את השיערמשהו לא בסדר.

5. הוא אוכל הרבה

אם החתול שלך מעולם לא היה מהסוג החמדן ופתאום מתחיל לאכול כמו מפלצת, יכול להיות שזה בגלל מפצה על חוסר הסחות הדעת שלו. לְמַעֲשֶׂה, אכילה הופכת לפעילות בפני עצמההמאפשר לו להילחם נגד השעמום

עם זאת, שעמום יכול גם לגרום לחתול שלך להראות א חוסר עניין מוחלט לאוכל שלו.

6. הוא עושה פיפי בכל מקום

אם בגלל שהוא מרגיש נטוש והוא מנסה למשוך את תשומת לבך או בגלל שהוא מרגיש מבולבלהחתול שלך עשוי להתחיל להקל על עצמו מחוץ לארגז החול שלו.

עם זאת, היזהר, בדיוק כמו כל שאר התסמינים יוצאי הדופן שתוארו לעיל, בלגן פתאומי יכול להיות גם סימן למחלה. לכן ביקור אצל הווטרינר הוא חיוני. המטרה? ודאו שהחתול שלכם במצב בריאותי טוב ושזאת אכן בעיה התנהגותית.

אתה תאהב גם:

כמה זמן אפשר להשאיר חתול לבד?

חתול בדירה: 5 טיפים לשמח אותו

10 סימנים שמראים שהחתול שלך מאושר

5 עצות חובה לחתולים וכלבים להסתדר

למה חתולים מגרגרים?