6 רעיונות חכמים לגרום לחתול שלך להתאמן מבלי לדעת זאת

השמנת יתר היא מחלה נפוצה יותר ויותר בקרב חברינו החתוליים מכיוון שהיא מייצגת אחת מהן הסיבות העיקריות למוות בחתולים. ואכן, לחתולים, במיוחד לאלו המתגוררים בדירות, לא תמיד יש הזדמנות להתעמל והם נוטים להתרוצץ על הספה כל היום. כדי למנוע מהחתול שלך להשמין, הנה 6 רעיונות פשוטים מאוד לגרום לו להזיז את הישבן הקטן שלו מבלי שהוא יבין את זה!

1. מניחים את הקערות שלהם גבוה

בין אם על השיש במטבח כדי לאלץ אותו לקפוץ או בראש המדרגות, הנח את הקערות של החתול שלך כך שהוא צריך להתאמץ כדי לגשת אליו. לפיכך, כאשר הוא רעב או צמא, הוא בהכרח יצטרך לעשות פעילות גופנית כלשהי. אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם ארגז החול שלה. חכם, נכון?

2. הסתיר את האוכל שלו

כדי לעורר את החתול שלך בהיעדרך, הסתיר את הקרוקטים שלו או את הפינוקים האהובים עליו מסביב לבית. החתול הוא חיה סקרנית ובעל אינסטינקט ציד חזק. ללכת לחפש את האוכל שלו יכול רק לשעשע אותו. זה עובד גם עם הצעצועים שלו.

3. לתלות את הצעצועים שלו

אסטרטגיה שעובדת בכל פעם כדי להניע את כדור הפרווה הגדול שלך היא לעשותלתלות על ידיות דלת וחלונות של צעצועים (נוצות, פעמונים) תלויים בחוטים. כך, עם הטיוטה הקלה ביותר, החוט יתעורר לחיים ויעיר את האינסטינקטים הטורפים של החתול שלך. וכדי לעשות את זה אפילו יותר מטורף, לשפשף חתול נגד הצעצועים שלו.

משחק חתולים
קרדיטים: ביאנקה גרינברג / iStock

4. אמצו חתול שני

הגעתו של בן לוויה חדש לבית יכולה לעורר את החתול שלך ולעודד אותו לשחק. לפני אימוץ חתול שני במקלטהקפד לבחור דמות התואמת לכדור הפרווה הנאמן שלך.

5. להקים מסלולי מכשולים

חתולים אוהבים במות גבוהות, מקומות מסתור, עמדות גירוד, סלאלומים, שבילים, מנהרות… כדי לעודד אותם להתאמן, ספקו להם פלטפורמות גבוהות ותקנה לו אחד עץ חתול. חסר לך דמיון? קח דוגמה מ האיש הזה שיצר גן עדן אמיתי עבור החתולים שלו.

6. הציעו משחקי מודיעין

חתולים אוהבים להרגיש מגורים פיזית, אבל גם אינטלקטואלית. ישנם צעצועים רבים שיכולים להניע את החתול שלך. לדוגמה, אלו שמחלקים מזון דרך התנועות מבוצע על ידי החיה, כגון הפיפולינו או הקונג.

אתה תאהב גם:

5 הצעצועים הכי מצחיקים עבור החתול שלך

10 טיפים יעילים כדי לגרום לחתול שלך לרדת במשקל

איך אני יודע אם חיית המחמד שלי סובלת מעודף משקל?

10 סיבות טובות לאמץ חתול שחור

רבע שעה של טירוף של החתול: איך להגיב?