9 דברים שאסור לך לעשות לחתול שלך

יש דברים שאסור לעשות לחתול. למרבה הצער, רוב בעלי החתולים מושפעים בקלות על ידי רגשותיהם או העיניים העדינות של החתול שלהם.

1. השאר חלונות פתוחים ללא השגחה

זה אולי נשמע מוזר, אבל חתולים מתלהבים מחלונות. מאוד סקרן, הם אוהבים לשבת על אדן החלון ולהתבונן במתרחש בחוץ. אבל גם חתול מציית לאינסטינקטים שלו. אם הוא רואה ציפור קטנה מעורר תיאבון מול עיניו, הוא לא בטוח שימנע מלתפוס אותו. ואם אתה גר בקומה 6, שלום נזק…

על מנת למנוע את התקרית תוך כדי המשך פתיחת החלונות שלך, אתה תמיד יכול לבחור א כילה נגד יתושים. המטרה: לתת לאוויר לעבור אבל לא לחתול שלך!

2. לא לחסן אותו

גם חתולים בדירות צריכים לקבל חיסון! אה כן, חלק וירוס מדבק מאוד כמו טיפוס או אפילו קוריזה יכולים מאוד להיצמד לנעליים שלך או לבגדים שלך ולזרוק את עצמם על החתול שלך פעם אחת בדירה.

חתלתול וטרינרי
קרדיטים: iStock

3. תשכחו מתזכורות חיסונים

אם לא נעשה כל שנה חיזוקי חיסון, החיסון אינו יעיל יותר. בנוסף, ביקורים אצל הוטרינר מאפשרים ודא שהחתול שלך בריא, כי גם כשכואב איפשהו החתול לא בהכרח מראה את זה. אם אתה רוצה להבטיח הגנה מיטבית לחתול שלך, בקש מהווטרינר שלך לשלוח לך הודעה כדי להזכיר לך את תאריכי הריקול.

4. היו תוקפניים כלפיו

גם אם הוא הרס את הספה החדשה שלך או עשה פיפי על השטיח שלך, אין טעם להיות גס עם חתול. להיפך, זה ישפיע על אחד מהם לעשות לו טראומה, או לעצבן אותו עוד יותר. בכל מקרה, פשוט אמור "לא" בתקיפות, אבל בלי לגעת בו!

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: iStock

5. שים אותו על הברכיים שלך במכונית

אז זה ממש לא רעיון טוב, במיוחד אם אתה נוהג. גם אם החתול שלך לא יכול לשאת לנסוע נעול בארגז ההובלה שלו, אל תיתן לו לצאת מכל סיבה שהיא. אם הרעש או התנועה הקלים ביותר מפחידים אותו, הוא עלול להשתגע לגמרי ולהתרוצץ, או אפילו לברוח מהמכונית או ללכת להתחבא מתחת לדוושות. גרוע מכך, זה עלול לבלבל את הנהג ולגרום לתאונה. באמת, אל תעשה את זה.

6. להכריח אותו לחבק אותך

חתולים ידועים כחיות מתלטפות למדי. ועדיין, גם הם קורים לא להיות במצב רוח שילטפו אותו. אם אתה רוצה לחבק את החתול שלך, התקשר אליו וחכה שהוא יבוא אליך. אם הוא לא יבוא, זה פשוט שהוא לא רוצה. זכור, זה לא ה"דבר" שלך.

חתול חביב
קרדיטים: iStock

7. אל תשאירו אוכל זמין

החתולים שמרו על קצב אכילה דומה לזה שהיה להם פְּרָאִי. לפיכך, הם יודעים לווסת את עצמם ולאהוב לנשנש כל היום. אז השאירו תמיד קערת אוכל וקערת מים זמינים לחתול שלכם.

8. לקצץ את שפמו

ילדים רבים נהנים לחתוך את הזפם של החתול שלהם מסיבה לא ידועה, אבל נראה שזה מצחיק אותם מאוד. עם זאת, מעשה זה הוא של אכזריות עצומה. למעשה, חתולים מתמצאים בעיקר הודות לשפם שלהם, המאפשרים להם לזהות תנועות וריחות של הסביבה שלהם. בלעדיהם, הם אבודים לחלוטין. האם תרצה להסיר את העיניים והאוזניים שלך?

גור חתולים
קרדיטים: iStock

9. לעולם אל תצחצח אותו

חתולים ידועים כחיות נקיות מאוד. לפיכך, יש להם את הייחודיות של לטפח את עצמם באופן קבוע. אבל על ידי ניקוי כזה, הם בולעים שיער מת שמתנתקים מהפרוות שלהם. שערות אלו מצטברות בסופו של דבר ויוצרות כדורי שיער בבטן או בוושט. לכן חיוני להבריש את החתול שלך לפחות פעמיים בשבוע למנוע ממנו לבלוע יותר מדי שיער מת ולכן להסתכן בחסימת מעיים.

מָקוֹר

אתה תאהב גם:

9 טעויות לא לעשות עם החתול שלך

10 דברים שעושים חתולים באמת, אבל ממש לא מאושרים

10 דברים מוזרים שכל בעלי החתולים עושים

10 מזונות שאסור לתת לחתולים ולכלבים

5 סיבות לאמץ חתול כשיש לך ילד