9 טעויות לא לעשות עם החתול שלך

כידוע, חתולים הם חיות אינטליגנטיות, קשה לרצות אך גם ממורמרות מאוד. אם אתה הבעלים הגאה של חתול חתול או רוצה לאמץ אחד בקרוב, דע שיש דברים שלא קשורים לחתולים, אחרת תימחק מחייהם ומחייהם.הלב לנצח.

1. פגע בו

זה נראה ברור, אבל חתולים לא יכולים לסבול אלימות. גם אם כדור השיער שלך עושה משהו טיפשי, המכות הפופולריות או אפילו טפיחה על הראש הם לא הפתרון. פשוט תגערו בו קשות והענישו אותו על ידי נעילתו לכמה דקות בחדר שהוא לא נוהג להגיע אליו.

2. לעולם אל תשחק איתו

אמנם, חתולים הם בעלי חיים עצמאיים מאוד, אבל הם גם מעריכים את איש קשר עם האדם שלהם. יתר על כן, לא רק שהם משתעממים מהר אלא גם שלהם אינסטינקט צייד הוא מפותח במיוחד ותמיד צריך לעורר אותו.

אז אל תחשבו שחתול תמיד ימצא דרך ליהנות בעצמו, להיפך. הקדישו לפחות אחד עשרים דקות ליום לשחק מפגשים עם החתול שלך, על כאב לראות אותו נופל בדיכאון.

חתלתול חביב
קרדיטים: iStock

3. לאמן אותו כמו כלב

בוא נאמר, חתול הוא לא כלב! הוא כמובן יכול להיות מינימום משכיל, אבל אל תצפה ממנו לתת לך את הכפה או לציית לך באצבע ובעין.

הדרך הטובה ביותר לבנות מערכת יחסים בריאה עם החתול שלך היא לכבד את הטבע שלו והאופי שלו ובעיקר לא לצפות ממנו לכלום. אחרת, זה עלול להקשות על חייך…

4. האכילו אותו רע

החתול הוא חיה עם חוש ריח מפותח יתר על המידה. אם מאכל לא ימצא חן בעיניו, תדע אותו מיד. לכן, העדיפו אוכל איכותי ולגרש מהתזונה שלהם קרוקטים או פטה נמוכים מסופרמרקטים.

דע את זה, חתול מאכיל היטב הוא חתול שמח! אבל היזהרו לא להאכיל אותו יותר מדי, השמנת יתר היא נגע אמיתי בקרב חברינו החתוליים.

חתול אוכל מחית
קרדיטים: iStock

5. תנו לו חלב

דמותו של החתול החוכך בשמחה קערת חלב רשומה היטב בזיכרונותינו. אבל במציאות, רוב החתולים כן רגישות ללקטוז. לכן מומלץ מאוד לא לתת להם חלב (פרה, כבשה או עז) כי הם לא יוכלו לעכל אותו ואז עלולים להיות קורבנות של הפרעות עיכול.

6. לעולם אל תצחצח אותו

חתולים הם מספרות מקצועיות, אנחנו יודעים את זה. הם יכולים לבלות שעות בטיפוח ובסירוק בלי לשאול אף אחד. אבל, על ידי ללקק את הפרווה שלהם בדרך זו, הם להסיר שיער מת ולבלוע אותם, ובכך לקדם את היווצרותם של כדורי שיער בבטן שלהם.

כדורי שיער אלה יכולים להיות מסוכנים מאוד עבור החתול שלך, במיוחד אם הוא לא יכול להפיח אותם. לפיכך, חיוני למנוע ממנו לבלוע יותר מדי שערות על ידי הברשה שלו פעם או פעמיים בשבוע.

מברשת לחתול
קרדיטים: iStock

7. לא לחסן אותו

יש הסבורים שחיסונים לחתולים המתגוררים בדירות אינם חובה. תחשוב שוב, מחלות יכולות להיות מועברות גם על ידי חרקים נושכים, כמו יתושים, במיוחד בקיץ.

כמו כן, מומלץ בחום לטפל בחתול שלך נגד טפילים מדי חודש ועד תולעת ארבע פעמים בשנה כדי לקדם בריאות טובה.

8. אין לעקר אותו

אלא אם כן אתה רוצה חתלתולים, כמובן. אבל דעו כי עיקור מגדיל במידה ניכרת אתתוחלת חיים של החתול שלך ומפחית את הסיכון למחלות, כגון סרטן. בנוסף, לחתולים מעוקרים לא תהיה עוד סיבה לברוח בחיפוש אחר בן זוג מיני. לכן היא גם ערובה ל בִּטָחוֹן.

חתול מתקפל וטרינרי סקוטי
קרדיטים: iStock

9. לאמץ אותו צעיר מדי

כאשר מאמצים חתלתול, חיוני לוודא שהאחרון היה בריא גָמוּל מאמו (בדרך כלל בסביבות 3 חודשים). אם זה לא המקרה ואתה מפריד אותו מהאחרון מוקדם מדי, החתול שלך מסתכן לפתח, ברגע שהוא מבוגר, בעיות התנהגותיות רציני יותר או פחות.

איך למנות את המאכל של החתול שלך ללא אבנית?

איזה תקציב שנתי כדאי לתכנן עבור החתול שלך?